Parafialny Oddział ze Świętego Wojciecha zadebiutował w akcji „Crucem Tuam”.

Read Time:1 Minute, 3 Second

Miło nam poinformować, że pierwsze zgłoszenie w ramach akcji „Crucem Tuam” z terenu naszej archidiecezji, zanotowaliśmy ze strony Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Wojciecha w Częstochowie. Nasze koleżanki jak tylko dowiedziały się o wspólnej inicjatywie diecezji świdnickiej i archidiecezji częstochowskiej na Jasnej Górze podczas Forum naszego stowarzyszenia, natychmiast zareagowały na zachętę i adoptowały Krzyż z terenu parafii. Tym samym, Parafialny Oddział zadebiutował jako pierwszy w archidiecezji częstochowskiej. Jak widać, nasze wspaniałe seniorki, szybko podejmują konkretne wyzwania i doskonale radzą sobie z mediami społecznościowymi. Brawo, dla Pani Prezes i całego Parafialnego Oddziału.

Nadmienię jeszcze, że w opisie inicjatywy POAK, prezes Janina Kawecka, odnotowała: „Krzyż zaadoptowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej znajduje się na terenie parafii Świętego Wojciecha w Częstochowie. W dniu 25 listopada 2021 r. dołączamy do akcji Crucem Tuam”.

Zarząd DIAK ze swej strony przypomina i zachęca do włączenia się we wspólną inicjatywę Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej oraz Archidiecezji Częstochowskiej. Jak informowaliśmy, celem akcji „jest zainteresowanie się tym, czy w twojej okolicy nie znajduje się krzyż, który potrzebuje renowacji lub odnowienia”.

Rozpoczętą symbolicznie w wigilię Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata akcję zainaugurował Krajowy Asystent Akcji Katolickiej, biskup świdnicki, Marek Mendyk. Szczegóły na stronie: http://crucemtuam.pl/index Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post ŻYCIE PRZESTAŁO BYĆ PRAWEM CZŁOWIEKA
Next post MUSIMY SIĘ JEDNOCZYĆ, BO JUŻ AŻ NADTO NAS W KOŚCIELE POROZBIJANO