MUSIMY SIĘ JEDNOCZYĆ, BO JUŻ AŻ NADTO NAS W KOŚCIELE POROZBIJANO

Read Time:1 Minute, 33 Second
fot. pixabay.com

Kościół jest naszą wspólną sprawą, dlatego musimy jednoczyć grupy, bo już aż nadto nas w Kościele porozbijano – powiedział w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej jest inicjatorem kampanii „Nie czekaj. Reaguj”, celem której jest ochrona kapłanów pomawianych o różnego rodzaju czyny 

– Jest niezwykła potrzeba pomocy kapłanom, którzy zostali pomówieni przez daną społeczność czy osoby prywatne, chociażby w kwestiach czynów pedofilskich, których nigdy się nie dopuścili. Wiemy o tym, bo mamy wiele informacji zwrotnych z różnych diecezji – najwięcej takich sytuacji jest w diecezji płockiej. (…) Jako ludzie świeccy chcemy nieść pomoc osobom, które zostały pokrzywdzone, bo takiej instytucji czy instancji w Kościele nie ma wyjaśnił dr Artur Dąbrowski.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że katolicy powinni „stanąć ramię w ramię i zadbać o wartości chrześcijańskie, ochronę tego, co nam się prawnie należy”.

– Inaczej młodzież przyzwyczai się do tego, że można profanować symbole religijne. Zauważmy, że nie malowano nic na świątyniach innych wyznań. Chcemy przeszkolić ludzi – rady parafialne, ruchy, stowarzyszenia – jak należy reagować, jakie działania podjąć w tej materii, żeby w dyskursie medialnym było jasno powiedziane, że Kościół ma instrumenty do obrony Kościoła. Nie mówimy o walce, bo to nie wchodzi w rachubę. (…) Kościół jest naszą wspólną sprawą, dlatego musimy jednoczyć grupy, bo aż nadto nas już w Kościele porozbijano – wskazał prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Dr Artur Dąbrowski zwrócił również uwagę na to, że „element tego, co się dzieje w Polsce, jest pewnym systemem gry globalnej”.

– Te same tezy słyszymy dziś w Hiszpanii. Tam wręcz nawołuje się do palenia kościołów. Musimy zacząć się organizować zanim będzie za późno. Marsz przez instytucje trwa. Jest jeden wróg – jak w komunizmie, socjalizmie – to jest Kościół. To jest walka, gdzie chce się wyplenić wszelkie wartości z przestrzeni społecznej, które zaszczepił Kościół – zauważył gość „Aktualności dnia”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Parafialny Oddział ze Świętego Wojciecha zadebiutował w akcji „Crucem Tuam”.
Next post „Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości”- bł. ks. Jerzy Popiełuszko.