MUSIMY WRESZCIE OPOWIEDZIEĆ SIĘ ZA CHRYSTUSEM BĄDŹ PRZECIWKO NIEMU

Read Time:2 Minute, 9 Second

Okradanie katolików z istoty przeżywania sacrum trwa od wielu lat. Doszliśmy do sytuacji, że musimy bronić tożsamości Jezusa Chrystusa. Musimy na nowo zadbać o bezpieczeństwo świątyń, ponieważ środowiska lewicowe uderzają w sposób haniebny. Musimy wreszcie radykalnie opowiedzieć się za Chrystusem bądź przeciwko Niemu – powiedział dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Coraz widoczniej próbuje się zlaicyzować święta Bożego Narodzenia. Instytucje Unii Europejskiej oraz poszczególne miasta z lewicowymi władzami na czele starają się odwracać uwagę od tego, co najważniejsze. Co więcej, w ostatnim czasie Robert Bąkiewicz przekazał na Twitterze, że w noc Narodzenia Pańskiego dokonano zniszczenia fasady Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Do wpisu dołączył zdjęcia świątyni z wymalowanymi czerwoną farbą hasłami: „Tu będzie techno” oraz „Świeckie państwo”. 

– Okradanie katolików z istoty przeżywania sacrum trwa od wielu lat. Flagowym przykładem jest osoba św. Mikołaja, który przedstawiany jest jako klaun. Widzimy, że w niektórych samorządach mamy stajenki z tęczową gwiazdką betlejemską. Są też propozycje, jak warszawska czy świdnicka, tzw. dzikich świąt. Jest wielki sprzeciw ludzi, którzy starają się odpowiadać na niecne plakaty, które przenoszą nas do czasów realnego socjalizmu. (…) Jeżeli ludziom proponuje się piłowanie katolików czy dewastacje świątyń, to taka narracja zostaje wprawiona w ruch i znajdują się osoby, które nie zatrzymują się tylko na hasłach – zaznaczył dr Artur Dąbrowski.

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej wskazał, że do antykościelnych działań dołącza się „chór lewackich aktorów czy osób pretendujących do miana autorytetów”.

– Oni uważają, że zwierzęta są głównymi ofiarami historii i człowiek jest mniej ważny od karpia. (…) Decyzja Komisji Europejskiej nakazuje unikania zwrotu Boże Narodzenie, dlatego że nie idzie to w narracji neomarksistowskiej. Kiedy mówi się, że Kościół katolicki nie jest tolerancyjny, proponuje się zastąpienie imion Maryja oraz Jan Maliką czy Juliuszem. Doszliśmy do sytuacji, że musimy bronić tożsamości Jezusa Chrystusa. Musimy na nowo zadbać o bezpieczeństwo świątyń, ponieważ oni uderzają w sposób haniebny – powiedział.

Świątynie otwarły się na koncerty Bożonarodzeniowe. W niektórych z nich kolędy wykonywali artyści z wątpliwym przywiązaniem do katolicyzmu. Występowali oni chociażby z piorunami na tzw. czarnych marszach, popierając rzeczy przeciwne do nauki Kościoła.

– To wysoce niestosowne. Mamy do czynienia z wprowadzeniem konia trojańskiego do środka. (…) Musimy wreszcie radykalnie opowiedzieć się za Chrystusem bądź przeciwko Niemu. Jest wielu fantastycznych wykonawców, którzy pobożnie żyją i tak śpiewają. Ich trzeba wypromować, żeby oni nie byli tylko podmiotem, któremu narzuca się kulturę, ale także ją krzewi. (…) To gol samobójczy, bo później taki autorytet stoi w obronie osób marzących świątynie i przerywających Msze święte. To wprowadza wśród ludzi wierzących dysonans i paraliżuje nasze reakcje – zwrócił uwagę prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post O PRZECIWDZIAŁANIU SEKSUALIZACJI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY: TRZEBA PRZEDE WSZYSTKIM DOBRZE WYEDUKOWAĆ MŁODYCH LUDZI
Next post Zachęcamy do odsłuchania dzisiejszego wywiadu (27.12.2021) z prezesem DIAK w Radio Maryja.