A czy Ty modlisz się o nowe powołania kapłańskie?

Read Time:1 Minute, 8 Second

„Sztuka promowania i wspierania powołań znajduje świetlany punkt odniesienia na kartach Ewangelii, na których Jezus wzywa swoich uczniów do pójścia za Nim oraz formuje ich z miłością i troską”. Te słowa papieża Benedykta XVI skierowane na 48. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, przypominają nam, że w dobie powszechnej laicyzacji mającej znaczący wpływ na spadek powołań kapłańskich, jako wierni świeccy, musimy gorliwe wspierać młodych mężczyzn w budzeniu i rozwijaniu powołań kapłańskich i zakonnych. Dlatego zapraszamy Cię do odmawiania tej modlitwy nie tylko dziś. 

Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowanie sakramentów, przez które nieustannie odnawiasz Twoich wiernych.

Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, aby byli mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata. Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament pojednania będą rozszerzać radość z Twojego przebaczenia. Spraw, Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.

Wspieraj biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen. Maryjo, Królowo Apostołów, módl się za nami!

Papież Benedykt XVI

Źródło: Niedziela Ogólnopolska 19/2006, s. 16.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Surfuj w sieci ze św. Izydorem
Next post Polak potrafi… modlić się ze św. Andrzejem Bobolą za swoją Ojczyznę.