Dziś o 15.00 oficjalny start naszej strony.

Read Time:1 Minute, 45 Second

Drodzy Księża Asystencji, Szanowni Prezesi, Czcigodni Członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, Sympatycy naszego stowarzyszenia, Drodzy Dziennikarze, z dniem w dniu szóstego stycznia 2022 r. o godz. 15.00 zostanie uruchomiona oficjalnie nowa odsłona strony Diecezjalnego Instytutu.

Od dziś, od godz. 15.00, oficjalną oficjalna strona naszego stowarzyszenia przedstawiać się będzie następująco: www. ak.czest.pl Od dzisiejszego dnia i uroczystości Objawienia Pańskiego oficjalną stroną Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej jest adres www. ak.czest.pl Na niniejszej stronie prosimy kontaktować się z nami i obserwować nas na bieżąco. Jednocześnie informujemy, że nasza dotychczasowa strona, ze względu na zawartość zawartej na niej treści oraz utrwalaną na bieżąco historię zostaje nadal utrzymana.

Jednocześnie prosimy o odwiedzanie nas na Facebooku oraz Tweeterze. Oczywiście naszemu korzystaniu z mediów społecznościowych oraz strony internetowej towarzyszy wskazówka, której  kilka lat temu udzielił Prefekt Dykasterii ds. Komunikacji, Paolo Ruffini, mówiąc: „Żaden algorytm nas nie zbawi, bo nie umie przewidzieć zbawienia. (…) Tym, co zbawi ludzkość, jest prawda spotkania z Synem Bożym, a nie z algorytmem. Algorytm opiera się na powtórzeniach, a droga chrześcijan to coś zupełnie odmiennego”.

Żywimy nadzieję, że nowa odsłona Akcji Katolickiej w świecie mediów społecznościowych, wsparta orędownictwem św. Izydora i bł. Carla Acutisa, będzie z naszej strony nie tyle dokumentacją naszych działań, co formą spotkania z Synem Bożym, a nie z algorytmem. Mając na uwadze młodego „geniusza Internetu” Carla Acutisa, warto pamiętać to, czego na jego temat nauczał Franciszek. Carllo „Bardzo dobrze wiedział, że te mechanizmy komunikacji, reklamy i sieci społecznościowych mogą być wykorzystane, by uczynić nas ospałymi, uzależnionymi od konsumpcji i nowości, które możemy kupić, mającymi obsesję na punkcie czasu wolnego i zamkniętymi w negatywności. Potrafił jednak wykorzystać nowe technologie komunikacji, aby nieść Ewangelię, przekazywać wartości i piękno”.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej idąc śladami młodego błogosławionego, chce również „wykorzystać nowe technologie komunikacji, aby nieść Ewangelię, przekazywać wartości i piękno”. Dlatego prosimy Was o modlitwę w tej intencji, byśmy temu działaniu sprostali.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ruszamy z Orszakiem za trzy godziny
Pokłon Trzech Mędrców Next post Trzej Królowie dotarli do Łobodna