Niedziela Słowa Bożego

Read Time:1 Minute, 20 Second

Zgodnie z wolą papieża Franciszka przeżywaliśmy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Chociaż w tradycji polskiej jest ona celebrowana wraz ze śpiewem kolęd i kontemplacją narodzonego Zbawiciela, to jednak to wpatrywanie się w grotę betlejemską pozwala nam dotknąć największego Daru Ojca Niebieskiego, jakim jest Jego Jednorodzony Syn Boży, Jezus Chrystus.

Dzisiejsza uroczystość w sposób szczególny przypomina nam kluczową dla naszej wiary prawdę: „Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa”. Te słowa św. Hieronima, w sposób szczególny muszą wybrzmieć w naszym życiu i to oczywiście nie tylko przy okazji Niedzieli Słowa Bożego. Przez pryzmat słów św. Hieronima patrzymy na naszą więź z Biblią. W znanej pieśni „Popatrz jak szybko mija czas!”, padają znamienne dla naszej relacji z Chrystusem słowa: „Powiedz, czy Ty Jezusa znasz?” Poniekąd są one naszym zapytaniem o poznawanie Zbawiciela na kartach Biblii.

Podczas dzisiejszej modlitwy „Anioł Pański” papież Franciszek przypomniał nam o tym, że kiedy Ewangelia wkracza w dzisiejszy świat wypełnia go Bogiem. Papież zachęcał nas również do czytania w tym roku Ewangelii św. Łukasza. Papież podkreślił, że „zapoznanie się z tą Ewangelią Miłosierdzia przyniesie nam nowość i radość Boga”. 

Ponadto Franciszek zachęcał wiernych do modlitwy za wszystkich, którzy głoszą Ewangelię, „aby żyli dniem dzisiejszym Jezusa, słodką mocą Jego Ducha, który sprawia, że Pismo Święte staje się żywe”. Papież przypomniał również o tym, że „Słowo Boże jest żywe i skuteczne, przemienia nas, wkracza w nasze sprawy, oświeca naszą codzienność. Pociesza i wprowadza porządek. Słowo przemienia zwyczajny dzień w dzień dzisiejszy, w którym mówi do nas Bóg”. 

Zatem, niechaj od dzisiejszego dnia, częściej niż smartfon, laptop, zagości w naszych dłoniach Ewangelia.

Ks. Radosław Rychlik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Arcybiskup Depo: „Poszukiwanie Prawdy zaczyna się od słuchania”.
Next post Katoliccy biskupi Polski i Ukrainy apelują o powstrzymanie działań wojennych.