Pracowity dzień w Akcji

Read Time:52 Second

We środę 2.02.2022r. członkowie naszego stowarzyszenia mieli niezwykle intensywny dzień pracy. Do południa, wiceprezes DIAK, Renata Olczyk, uczestniczyła w pielgrzymce parlamentarzystów na Jasnej Górze. Po Eucharystii, pani prezes odbyła spotkania z posłami oraz sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, ministrem Stanisławem Szwedem.

Popołudniem minister Stanisław Szwed, prezes fundacji Czyn Katolicki, zagościli w audycji radiowej w Radio Jasna Góra, którą poprowadził, dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Pobyt w rado zaowocował rozmowami z pracownikami oraz dyrektorem jasnogórskiej rozgłośni, o. Andrzejem Gradem OSPPE.

Wieczorem o godz. 18.00, delegacja zarządu diecezjalnego oraz przedstawiciele Klubu Częstochowskiego Seniora Akcji Katolickiej, uczestniczyli w Eucharystii celebrowanej Bazylice Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny. Mszę św. dziękczynną za dar wszystkich osób życia konsekrowanego, celebrował metropolita częstochowski, arcybiskup Wacław Depo, który w święto Ofiarowania Pańskiego obchodził dziesiątą rocznicę objęcia posługi pasterskiej w naszej archidiecezji. Na uroczystości nie mogło zabraknąć członków naszego stowarzyszenia. Cieszymy się z faktu, że seniorzy, zarząd oraz członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, mieli okazję do krótkiej rozmowy i złożenia metropolicie częstochowskiemu życzeń.

Janina Kawecka

.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Czy za cytowanie Biblii będziemy wsadzani do więzienia?
Next post Minister Stanisław Szwed w audycji „Senior w eterze”.