Adoracja w intencji świętości życia kapłanów.

Read Time:1 Minute, 5 Second

Tradycją jest, że pierwszą sobotę miesiąca członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy kościele św. Wojciecha w Częstochowie wspólnie z członkami Częstochowskiego Klubu Seniora Akcji Katolickiej, zgromadził się na adoracji Najświętszego Sakramentu.

W lutym, w sposób szczególny naszej adoracji w intencji świętości kapłanów towarzyszyły słowa z Ewangelii św. Jana: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: jeśli o co prosić będziecie Ojca w Imię Moje, da wam” (J 16, 23). Członkowie z naszego Parafialnego Oddziału podczas adoracji, w sposób szczególny proszą Boga o świętość życia dla kapłanów. Jednocześnie zanoszą modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich oraz zakonnych.

„Podejmowane przez nas czuwanie i adoracja o świętość kapłanów trwa cyklicznie od wielu lat. Symbolicznie na spotkania wybraliśmy pierwszy czwartek miesiąca. W czasie kryzysu powołań, prosimy Boga, by wzbudził w niejednym sercu młodego człowieka powołanie do służby Bogu”, mówi Janina Kawecka, prezes POAK przy parafii św. Wojciecha w Częstochowie.

Zapraszamy wszystkie osoby, którym na sercu leży dobro Kościoła i troska o powołania kapłańskie, do włączenia się w naszą inicjatywę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, w pierwszy czwartek miesiąca, zrodziła się z potrzeby serca. Stanowi wyraz troski o to, by w Kościele nie zabrakło nigdy tych, którzy będą nas rozgrzeszać, konsekrować Hostię, udzielać duchowych wskazówek oraz przygotowywać na życie wieczne.

Dołącz do nas w pierwszy czwartek miesiąca.

Wanda Szczepańczyk, POAK św. Wojciecha w Częstochowie

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Minister Stanisław Szwed w audycji „Senior w eterze”.
Next post Przypominamy wywiad z S. Karczewskim, redaktorem naczelnym „Non Possumus. Imperatyw”.