Święty José Sánchez del Río powitany przez Akcję Katolicką w parafii św. Jadwigi Królowej w Radomsku

Read Time:1 Minute, 56 Second
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i tekst „AJE”

Tuż przed Eucharystią sprawowaną w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomsku o godz. 8.00, delegacja członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, z prezesem Andrzejem Kucharskim, w uroczystej procesji dokonali wprowadzenia relikwii Jose Sancheza del Rio do świątyni.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób

Zebrani na Mszy św. parafianie wysłuchali kazania, które wygłosił asystent DIAK, ks. Radosław Rychlik. W trakcie kazania przybliżył losy kanonizowanego w 2016 r. męczennika cristero. „Św. Jose, czyli Józef, po przyjęciu do grona prześladowanych przez ateistyczny i masoński reżim prezydenta Plutarco Elliasa Callesa cristero, miał jeden zasadniczy cel w życiu: „zawstydzić wrogów Boga”. O to prosił w modlitwie jako dorastający nastolatek”, powiedział asystent DIAK. Dodała przy tym, że świadkowie św. Jose, miał prosić Boga o łaskę męczeństwa na grobie Józefa Anakleta Gonzáleza Floresa, straconego po torturach w dniu 1 kwietnia 1927 roku.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i w budynku

Ksiądz asystent osobę i dzieło św. Jose Sancheza przybliżał wiernym podczas kazań oraz spotkań z młodzieżą i dziećmi po Eucharystii. Spotkanie z młodzieżą miało nie tylko aspekt wychowawczy, ale również aksjologiczny. Każdy z uczestników został wyposażony w materiały edukacyjne, o które zadbała Redakcja „Naszego Dziennika”. Osoby uczestniczące w Eucharystii, spotkaniach formacyjnych oraz indywidualnie nawiedzające relikwię i obraz otrzymały modlitewnik oraz zdjęcie św. Jose. Wierni mieli okazję otrzymać kalendarze, egzemplarze „Naszego Dziennika” oraz liczne obrazki.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i jedzenie

Dziś w parafii św. Jadwigi Akcja Katolicka rozpoczęła pierwszą w historii archidiecezji peregrynację relikwii oraz obrazu św. José Sáncheza del Río, która jest formą dziękczynienia za dwadzieścia pięć lat istnienia Diecezjalnego Instytutu. Nade wszystko, jak członkowie stowarzyszenia, modlimy się za młode pokolenie, które ulegając postulatom rewolucji kulturowej, w ramach „marszu przez instytucje”, pozbawiane jest swoich korzeni.

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób i w budynku

Przy relikwiach św. José Sáncheza będzie się można można pomodlić do soboty 12 lutego. W sobotę relikwie będą przewiezione do radomszczańskiej kolegiaty św. Lamberta, gdzie wierni będą mieli okazję do zapoznania się z meksykańskim męczennikiem, jego wiarą, odwagą i nade wszystko postawą bezwzględnego zaufania Bogu. Ze swej strony, kierujemy wyrazy uznania Redakcji „Naszego Dziennika” oraz dla dziennikarzy, których mieliśmy okazję gościć w dniu dzisiejszym gościć w parafii.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i w budynku

Zachęcamy członków Akcji Katolickiej, wiernych z parafii św. Jadwigi Królowej do zakupu jutrzejszego (poniedziałkowego) numeru „Naszego Dziennika”, w którym zapoznają się Państwo z relacją peregrynacji. Dziękując za obecność i zaangażowanie, życzymy Państwu owocnego czerpania łask przez wstawiennictwa św. José Sáncheza del Río.

naszdziennik.pl

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Слава Ісусу Христу!
Next post „Świętość jest najważniejsza” – Relacja „Naszego Dziennika” z peregrynacji relikwii św. Jose Sancheza del Rio.