Relikwie św. Jose Sancheza del Rio są już w radomszczańskiej kolegiacie.

Read Time:1 Minute, 11 Second

„Cieszymy się z faktu, że kolejnym przystankiem na drodze peregrynacji relikwii św. Jose Sancheza del Rio po archidiecezji częstochowskiej znalazła się parafia św. Lamberta”, mówi wiceprezes DIAK, Renata Olczyk. „Zapraszam serdecznie na Eucharystię, która rozpocznie się za kilka minut. Każdy z wiernych na koniec Mszy św. zostanie pobłogosławiony relikwiami św. Józefa Sancheza. Nade wszystko same relikwie uroczyście powitamy podczas Eucharystii o godzinie 10.00, w której będą uczestniczyć dzieci i młodzież z naszej parafii. To im szczególnie dedykujemy wizytę świętego męczennika z Meksyku”, mówi ks. Antoni Arkit, proboszcz radomszczańskiej kolegiaty. Dodaje przy tym, że poprzez wstawiennictwo św. Józefa Sancheza del Rio, będą również modlić się o pokój na Ukrainie.

Foto: ak.czest.pl
Foto: ak.czest.pl

Zdając sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w życiu chrześcijanina ogrywa indywidualna więź z Bogiem na modlitwie, dlatego pragniemy zaproponować Państwu na osobistą modlitwę przy relikwiach św. José Sáncheza. Od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 18.00, relikwie męczennika będą dostępne dla wiernych w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Naszej modlitwie z pewnością pomogą modlitewniki, które można otrzymać bezpłatnie po każdej Eucharystii i nabożeństwach wielkopostnych w kościelnej zakrystii.

Informujemy także, że po każdej Mszy św. będzie można nabyć książkę “Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla”, która ukazuje historię życia św. Jose Sancheza del Rio. Autorem publikacji jest kapłan pochodzący z rodzinnej miejscowości meksykańskiego męczennika, o. Luis Laurean Cervantes.

Życzymy Państwu wykorzystania czasu łaski.

Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wielkopostny Dzień Skupienia.
Next post #Adoptujrodzinęzukrainy