Wielkopostny Dzień Skupienia.

Read Time:1 Minute, 18 Second

Szanowni Państwo Prezesi, Drodzy Kapłani, Czcigodni Członkowie Zarządu oraz Rady Diecezjalnego Instytutu,

byliśmy świadkami tego, jak pandemia koronawirusa wielokrotnie krzyżowała nasze wspólne plany oraz zamierzenia. Wielu z naszych bliskich w czasie koronawirusa odeszło do Pana. Księga Koheleta przypomina nam jednak, że „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1). Przemijający czas pandemii, przyniósł nam niestety czas bestialskiej wojny na Ukrainie. Jak widać wiele spraw z naszego życia, życia Akcji Katolickiej i świata, wymaga modlitwy.

W związku z tymi faktami po uzgodnieniu z prezesem DIAK, podjąłem decyzję o zaproszeniu Asystentów POAK, Prezesów, Członków Zarządu oraz Rady DIAK, na Wielkopostny Dzień Skupienia, który rozpocznie się w dniu 26 marca 2022 r. w parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Radomsku.

Zdając sobie sprawę z wielu obowiązków, proszę mimo wszystko o wygospodarowanie czasu na sobotnie spotkanie w parafii do której w lipcu skierował mnie metropolita częstochowski, arcybiskup Wacław Depo. W ramach Dnia Skupienia przewidziana jest Eucharystia z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa ze św. Jadwigą Królową, konferencje z duchowości laikatu i apostolstwa w obrębie kultury. Dokonamy również osobistego aktu zawierzenia i wreszcie znajdziemy chwilę na rzecz najważniejszą – wspólną integrację.

W kwestiach formalnych proszę o to, żeby zadbać o siebie nawzajem w kwestii zorganizowania przyjazdu na Dzień Skupienia. Szczegóły w tej materii przesłane zostaną w wewnętrznej korespondencji. Jednocześnie proszę o zgłaszanie uczestnictwa do Pani Wiceprezes Renaty pod numerem telefonu
503 629 299. Zgłoszenia przyjmowane są do środy 23 marca 2022 r. do godz. 15.00.

Ks. Radosław Rychlik, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Gazowy układ
Next post Relikwie św. Jose Sancheza del Rio są już w radomszczańskiej kolegiacie.