#Adoptujrodzinęzukrainy

Read Time:1 Minute, 19 Second

„Gdy twój przyjaciel, co w wielkiej znalazł się potrzebie, wyruszył w drogę, która poprowadziła ciebie,
idź ramię w ramię, a przyjaźń wasza nie przeminie, nadeszła pora, by podać rękę Ukrainie”. Przytoczony tekst z piosenki „Podaj rękę Ukrainie” wykonanej przez zespół Taraka elektryzuje i jednocześnie mobilizuje nas do bezinteresownej pomocy. Jako Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej na drodze naszego posługiwania spotkaliśmy ukraińską rodzinę, która znalazła się w potrzebie. Spotkaliśmy Swietłanę, niezwykle skromną osobą i przede wszystkim mamę dwóch wspaniałych pociech, trzynastoletniej Radmiły i pięcioletniego Mirona. Rodzina uciekła z piekła, które mieszkańcom Charkowa zgotowały wojska rosyjskie.

Z Charkowa rodzina przedostała się do Rumunii. Następnie po wielkich perypetiach z wyłudzeniem pieniędzy w tle, który pobrano za bezpłatny transport do Polski, dotarli wreszcie do Kłobucka. Oczywiście tato Radmiły i Mirona, został w kraju, aby walczyć o wolną i niepodległą Ukrainę. Bez domu, bez ojca, bez dachu nad głową, w jednej parze butów przybyli do Polski, na którą tak bardzo liczą. Ich cały dobytek stanowi ubranie w którym wyjechali z bombardowanego Charkowa, jedna para zimowych butów, które mają na nogach oraz kilka reklamówek. Ot wszystko – cały ich świat.

Kochani, bardzo prosimy Was o wsparcie. W pierwszej kolejności to modlitewne. W drugiej to materialne, w postaci wsparcia finansowego i wpłaty na konto BNP Paribas 69 1750 0012 0000 0000 3663 3336 z dopiskiem #wspieramAdopcjęUA dowolnej kwoty. Pieniądze w całości przeznaczone zostaną na zakup produktów podstawowej potrzeby oraz ubrań. Już teraz dziękujemy za wsparcie i pomoc. Proszę pomóżcie.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Relikwie św. Jose Sancheza del Rio są już w radomszczańskiej kolegiacie.
Next post Modlitwa przy relikwiach św. Jose w parafii św. Lamberta w Radomsku.