#MeblujemyKarmel

Read Time:1 Minute, 41 Second

Drodzy członkowie Akcji Katolickiej, Przyjaciele naszego stowarzyszenia, dziś o godzinie 11.10 gościem o. Tadeusza Rydzyka w Radio Maryja był dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce. W trakcie audycji zapoznał radiosłuchaczy z naszą inicjatywą zorganizowaną wspólnie z przewodniczącą federacji s. M. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, która ma na celu pomoc Karmelitankom z Charkowa.

Prześladowania oraz zbrodnie nie omijają Kościoła katolickiego na ziemi ukraińskiej. W ostatnich dniach z obawy przed utratą życia i wpadnięciem w ręce tzw. Wagnerowców, znanych powszechnie ze stosowania tortur, bestialskiego zabijania ludzi, Karmelitanki Bose z Charkowa, zmuszone zostały do opuszczenia klasztoru. Otrzymując stosowne zezwolenia zakonne związane z życiem klauzurowym, gotowe były wyruszyć w drogę.

Siostrom zaproponowano przejście tzw. korytarzem humanitarnym, czyli drogami, które są po porostu najczęściej zaminowane. Podczas opuszczania klasztoru pw. Matki Bożej Pośredniczki Łask i Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja, w trakcie drogi bestie Wagnera otworzyły ogień z broni maszynowej do sióstr. Bogu dzięki, wszystkie przeżyły. Obecnie znajdują się na Słowacji. Ich stan psychiczny jest tragiczny. Potrzebują również pomocy psychologicznej. Do kilku dni wstecz, nie miały gdzie mieszkać, by żyć zgodnie ze swoim charyzmatem. Dodatkowo traumie towarzyszy świadomość oraz widok zgwałconych i bestialsko pomordowanych kobiet.

W chwili obecnej udało się znaleźć miejsce na klasztor, które spełnia warunki reguły zakonnej. Potrzeby finansowe są potężne. Potrzebne jest po prostu wszystko. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe, pomoc w zalezieniu osób, które będą w stanie wesprzeć materialnie dzieło umeblowania klasztoru.

Niezwykle istotnym aspektem jest również rozpropagowanie niniejszego przedsięwzięcia w naszych diecezjach, parafiach. Siostry do Polski przybędą za dwa tygodnie.

Inicjatywę #MeblujemyKarmel można wesprzeć finansowo składając wielkopostną jałmużnę na przygotowanie klasztoru do zamieszkania, wpłacając datek na Zakon NMP z Góry Karmel Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych ul. św. Jadwigi 83, 42-200 Częstochowa z dopiskiem Karmelitanki Charków.

Konto w złotówkach – Bank PKO S.A., ul. Kopernika 17/19,42-200 Częstochowa.
KONTO ZŁOTÓWKOWE48124012131111000023797460. 👉🏻Z dopiskiem Karmelitanki Charków.

Konto w euro – Bank PKO S.A., ul. Kopernika 17/19,42-200 Częstochowa.
KONTO W EURO37124012131978000023797473. 👉🏻 Z dopiskiem Karmelitanki Charków

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Święty Jose Sanchez del Rio w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radomsku.
Next post Putin – dyktator ukształtowany przez Marksa, Lenina i Dugina.