Niecodzienne rekolekcje z kardynałem George’m Pellem w Toruniu.

Read Time:1 Minute, 50 Second
Źródło: www.ksiegarniaswpawla.pl

W dniach 3-5 kwietnia 2022 roku w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbędą się rekolekcje wielkopostne. Naukę rekolekcyjną wygłosi ks. kard. Georg Pell.

Australijski kardynał pomimo braku dowodów winy został skazany na 6 lat pozbawienia wolności za rzekome wykorzystywanie seksualne nieletnich. W więzieniu o zaostrzonym rygorze spędził ponad 13 miesięcy, po czym Sąd Najwyższy Australii orzekł jego niewinność. Po 404 dniach spędzonych niesłusznie w więzieniu został uniewinniony i wypuszczony na wolność.

– Jak już wielu wie, w naszych czasach wymyślono zbrodnię, którą duchowny miał popełnić. Zaangażowano instytucje państwowe do potwierdzenia tej zbrodni. Wynajęto tzw. dziennikarzy do zorganizowania na światową skalę publicznego linczu. Mimo braku dowodów o winie skazano go na 6 lat więzienia o zaostrzonym rygorze, a chciano na 26 lat. Był uwięziony na ponad 13 miesięcy. W końcu Sąd Najwyższy w Australii uniewinnił go – przypomniał o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja. –

Dzielę się radością, iż ks. kard. Georg Pell przyjedzie do nas i wygłosi rekolekcje w naszym Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu […]. Przyjmijmy go z miłością. Zapraszamy Torunian oraz chętnych spoza Torunia. Zachęcamy, by być osobiście. Jest to niepowtarzalna okazja, aby modlić się z takim świadkiem i słuchać jego nauki podczas rekolekcji – zachęcił dyrektor i założyciel Radia Maryja i TV Trwam. W niedzielę nauka rekolekcyjna odbędzie się w czasie Mszy św. o godz. 12.00, a w poniedziałek i we wtorek w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Homilie będą dostępne w języku polskim. – Zapraszamy, jest to niecodzienne wydarzenie. Ks. kard. Georg Pell, męczennik naszych czasów, będzie obecny w Toruniu – podsumował o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

We wtorek 5 kwietnia o godz. 11-ej w auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przy ul. Droga Starotoruńska 3 odbędzie się spotkanie autorskie z ks. kard. George’m Pellem. Zadbajmy o to, aby nasi kapłani mogli uczestniczyć zarówno w rekolekcjach, jak i w spotkaniu autorskim z australijskim purpuratem. Nade wszystko cieszymy się z faktu, że wspólnie z kardynałem Pellem świętować będziemy w Toruniu przypadającą w kwietniu bieżącego rocznicę Jego uniewinnienia.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Źródło: naszdziennik.pl/radiomaryja.pl/ak.czest.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Prezes DIAK w Radio Maryja mówi o książce Fultona Sheena „Rodzice i dzieci”.
Next post Disney zamierza promować ideologię gender wśród dzieci – prezes DIAK dr A. Dąbrowski w Radio Maryja.