Książka na czasie – „Komunizm i sumienie Zachodu”.

Read Time:2 Minute, 10 Second

Arcybiskup Fulton Sheen, to osoba która na stronach Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej gości niemal systematycznie. Przypomnijmy sobie, że biskup Rochester, to przede wszystkim niezwykły apologeta, który w cotygodniowym programie telewizyjnym „Life is Worth Living”, w latach 1951–1957, 1961–1968, gromadził miliony Amerykanów przed telewizorami. To właśnie im w przystępny sposób wyjaśniał Ewangelię i prowadząc ludzi do Chrystusa.

Źródło zdjęcia: www.esprit.com.pl/

Arcybiskup Sheen został nazwany przez papieża Jana Pawła II „wiernym synem Kościoła”. Ten kochający Kościół pasterz z niezwykłą precyzją demaskował wszelkie formy fałszu i zła, które krępowały cywilizację, Kościół oraz człowieka. Jedną z form zniewolenia ludzkości był komunizm, który wraz z wrodzoną sobie wrogością należy do istoty światopoglądu komunistycznego. W ostatecznym rozrachunku komunizm przekształca się w pewien rodzaj dehumanizującej siły, która za wroga wroga uznaje człowieka.

„Komunizm i sumienie Zachodu”, to publikacja, która rozjaśni nam nie tylko rozjaśni nam kwestie związane, jak pisał Pius XI z „bezbożnym komunizmem”, ale przede wszystkim rzuci światło na kwestie związane z wojną na Ukrainie. Wspomniana publikacja, „jest szokującą i proroczą wizją panowania systemów, które odcinają ludzi od Chrystusa i źródeł współczesnej cywilizacji. Amerykański hierarcha wyjaśnia w jaki sposób negowanie chrześcijańskiego fundamentu naszego świata wpłynęło na rozkwit komunizmu w jego pełnych przemocy i przymusu formach. Autor przypomina nam o brutalnych konsekwencjach walki z wiarą i Kościołem, która toczy się również dziś. Książka abpa Sheena jest mocnym wezwaniem do podjęcia heroicznej próby powrotu do Boga i ocalenia świata przed zalewem niszczących ideologii i brutalnej bezwzględnej siły”.

Czcigodny Sługa Boży arcybiskup Sheen posługując się przykładem komunizmu ukazuje czytelnikom , w jaki sposób współczesne ideologie zagrażają fundamentom naszego świata. Wertując karty książki arcybiskupa Sheena, można odnieść wrażenie, że stanowi ona pewną formę proroczej wizji, w której panowanie systemów odcinających ludzi od Boga, Chrystusa, Kościoła i współczesnej cywilizacji. Fulton Sheen w sposób obrazowy wyjaśnia nam w jaki sposób negacja chrześcijańskich fundamentów cywilizacji przyczyniło się do ekspansji komunizmu z jego przemocą i drogą radykalnego rewolucyjnego terroru.


„Książka Komunizm i sumienie Zachodu”, jak zauważa ks. Robert Skrzypczak, „należy do najważniejszych w dorobku pisarskim arcybiskupa Fultona Sheena. Zawiera profetyczną analizę świata dewastowanego przez komunizm, spisaną zaraz po zakończeniu drugiej wojny światowej. Komunizm – według arcybiskupa Sheena – leży na sumieniu Zachodowi, bo stamtąd wyszedł i zainfekował cały świat, w tym Rosję. Do dziś wielu ludzi cierpi z jego powodu. Żadna inna idea nie okazała się równie niszcząca. Jest jak religia – twierdził – czyli poddanie się absolutowi. Dlatego pociąga ludzi – ale potem ich dewastuje. To bez wątpienia jedno z najbardziej proroczych przesłań pozostawionych naszemu pokoleniu”.

Z całą stanowczością zachęcam do tego, aby tę książkę po prostu przeczytać.

Ks. Radosław Rychlik, asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Są wartości, które trzeba obronić, ks. Radosław Rychlik, asystent DIAK w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”.
Next post Aktualność przesłania Fultona Sheena