Warsztaty z wicia palm z naszym udziałem.

Read Time:42 Second

9 kwietnia 2022 r. w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia, przedstawiciele Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy „Palmy wileńskie”. Podczas wydarzenia zespół „Cicha nowinka” z Wileńszczyzny zaprezentował folklorystyczny program artystyczny na temat powstawania barwnych wileńskich palm, wpisanych na listę niematerialnego dziedzictwa kultury Litwy.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją, kwiat i w budynku

Otwarcia wystawy dokonały – mer rejonu wileńskiego pani Maria Rekść i posłanka Sejmu Republiki Litewskiej pani Rita Tamašunienė. Po obejrzeniu ekspozycji, członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej wzięli udział w warsztatach wicia palm, prowadzonych przez doświadczone wileńskie palmiarki, co było okazją nie tylko do nabycia umiejętności manualnych, ale również do bliższego zapoznania się z unikalnym charakterem niepowtarzalnej tradycji Wileńszczyzny.

Przedsięwzięcie zorganizował samorząd rejonu wileńskiego i Centrum Rzemiosła Tradycyjnego w Mejszagole, przy współpracy z częstochowską Doliną Miłosierdzia, z ramienia której dzieło koordynował ks. Mariusz Marszałek. Wystawę „Palmy wileńskie” będzie można oglądać w Dolinie Miłosierdzia do końca kwietnia br.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, kwiat i w budynku

Danuta Szczepańczyk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Karmelitanki z Charkowa są już w Częstochowie.
Next post Wywieś flagę w Święto Chrztu Polski