Niedziela Dobrego Pasterza.

Read Time:49 Second

Przypadająca dziś w Kościele IV Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako dzień szczególnej modlitwy o powołania do stanu kapłańskiego. W trakcie Eucharystii odczytuje się perykopę z Ewangelii św. Jana, w której Jezus Chrystus określa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10).

Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Mając na uwadze kontekst niniejszego wydarzenia, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, bp Marek Solarczyk, zaznaczył m. in.: „Niech nasza gorliwa modlitwa i wspólna troska o wsparcie każdego, kogo Bóg powołuje do służby we wspólnocie Kościoła, przyczynią się do obfitych owoców tegorocznego Tygodnia Modlitw o powołania”.

IV Niedzielę Wielkanocną określamy w liturgii jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Dlatego wpatrzeni w Chrystusa, Dobrego Pasterza, który oddał swoje życie z miłości po to, „aby rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno”. W dzisiejszą niedzielę chcemy powierzyć Sercu Pana Jezusa każdego kapłana, prosząc Go o to, aby przeżywane przez prezbiterów powołanie, stanowiło inspirację dla wielu młodych mężczyzn, do radykalnego pójścia za Chrystusem.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jose Sanchez del Rio zawita do parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku.
Next post Modlitwa przy relikwiach św. Jose w Kłobucku rozpoczęta.