Wezwanie do podejmowania właściwych wyborów.

Read Time:1 Minute, 26 Second
Źródło zdjęcia: Katarzyna Dąbrowska

Zachęcamy do zapoznania się z rozmową, jaką z ks. Grzegorzem Banasiakiem, proboszczem parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku, gdzie obecnie przebywają relikwie św. Jose Sancheza del Rio, przeprowadziła redakcja „Naszego Dziennika”.

Krzysztof Król

Jakie przesłanie dla nas niesie dzisiaj postawa św. José?

Źródło zdjęcia: Katarzyna Dąbrowska

Postawa św. José jest wezwaniem do podejmowania właściwych wyborów w życiu wiary. Niejednokrotnie człowiek staje w sytuacji, gdy trzeba zdecydować, jakie wartości są dla nas najważniejsze. Czy Pan Bóg, czy Chrystus jest rzeczywiście Królem i Panem naszego życia? Czy też zostaje gdzieś z boku przesłonięty mnóstwem innych pozornie ważnych spraw?

W obecnych czasach duchowego zamętu, pewnego zgubienia ten właśnie kierunek należy na nowo odczytać, mając świadomość, że może to wiele kosztować. Wymaga to jasnego opowiedzenia się za Jezusem i Jego nauką. Słowa św. Piotra i apostołów z minionej niedzieli wielkanocnej: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi”, nabierają także i w obecnych czasach szczególnego znaczenia.

Czym kierował się Ksiądz, zapraszając do wspólnoty parafialnej relikwie św. José?

Dzisiaj trzeba ukazywać wszystkim, a szczególnie ludziom młodym, co znaczy wierzyć w Boga, jak dawać
o Nim świadectwo, ile też kosztuje wierność Bogu, chrześcijańskim zasadom życia. Postawa wielkich świadków wiary, takich jak św. José, może w tym bardzo pomóc.

Źródło zdjęcia: Katarzyna Dąbrowska

Jakie są oczekiwania po tej peregrynacji?

Mamy nadzieję, że przeżycie tej peregrynacji skłoni wielu do refleksji nad znaczeniem wiary w życiu człowieka. Zachęci do jej odnowienia, ale też do troski o to, aby światło wiary było wciąż żywe i miało wpływ na życie codzienne w wymiarze osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym. W czasie gdy wielu ulega konsumpcyjnemu stylowi życia, warto sobie uświadomić prawdę, że wiara łączy się z wysiłkiem, zaangażowaniem, ofiarą i wyrzeczeniem.

Źródło „Nasz Dziennik”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Modlitwa przy relikwiach św. Jose w Kłobucku rozpoczęta.
Next post „Nasz Dziennik” o peregrynacji relikwii św. Jose Sancheza w Kłobucku.