Ewangelizacja w Mokrej poza nami.

Read Time:51 Second

Jak informowaliśmy wcześniej, w piątą niedzielę wielkanocną przedstawiciele zarządu DIAK, prezes dr Artur Dąbrowski, wiceprezes Renata Olczyk, w ramach inicjatywy: “Odkryj swój charyzmat – Niedziela z Akcją Katolicką”, zachęcali do utworzenia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Mokrej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, kwiat i w budynku
Źródło zdjęcia: DIAK Częstochowa

Podczas Mszy świętych celebrowanych przez ks. Krzysztofa Bąkowicza, proboszcza tutejszej parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, zapoznano parafian oraz gości z ideą i charyzmatem Akcji Katolickiej. Po Mszach świętych odbywały się spotkania z parafianami oraz mieszkańcami Mokrej, które zaowocowały podjęciem decyzji o powołaniu w tutejszym kościele Parafialnego Oddziału. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie założycielskie, które pozwoli zaangażować laikat w działalność apostolską w Akcji Katolickiej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób i w budynku
Źródło zdjęcia: DIAK Częstochowa
Źródło zdjęcia: DIAK Częstochowa

W imieniu członków naszego stowarzyszenia dziękujemy ks. Krzysztofowi Bąkowiczowi za zaproszenie i umożliwienie założenia POAK w Mokrej. Wyrazy uznania kierujemy do Parafian za życzliwe przyjęcie i troskę wyrażającą się w chęci podjęcia działalności apostolskiej w Akcji Katolickiej. Jednocześnie proszę członków Akcji o modlitwę w intencji rozpoczętego dziś dzieła.

Ks. Radosław Rychlik, asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Międzynarodowy Dzień Rodzin.
Next post „Zacznijcie mnie czcić” – Św. Andrzej Bobola.