Lektura na dziś – Encyklika Piusa XII „Invicti athletae Christi” („O świętym Andrzeju Boboli”).

Read Time:1 Minute, 12 Second

Lektura na dziś – Encyklika Piusa XII „Invicti athletae Christi” („O świętym Andrzeju Boboli”).Polecamy Państwu ostatnią encyklikę Ojca Świętego Piusa XII „Invicti athletae Christi” Ojciec Święty przypomniał Kościołowi i światu bezkompromisowego kapłana Chrystusa, którego postawił jako wzór nieugiętego trwania przy wierze katolickiej nawet za cenę ofiary z własnego życia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Magisterium Kościoła Katolickiego Encyklika papieża Piusa XII INVICTI ATHLETAE CHRISTI Ο świętym Andrzeju Boboli =6V1957 6V 1957 TE DEUM TA KATOLICKIEJ”

„Wzdryga się dusza na wspomnienie wszystkich tych mąk, które bohater Chrystusowy z niezłomnym męstwem i nieugiętą wiarą przecierpiał. “Po obiciu kijami i dotkliwych policzkach, przywiązany sznurem do konia, ciągniony był przez jeźdźca na powrozie męczącą i krwawa drogą aż do Janowa, gdzie czekała go ostatnia katusza”. W tej męce dorówna Męczennik polski najchlubniejszym zwycięzcom, jakich czci katolicki Kościół. Zapytany, czy jest łacińskim księdzem, odparł Andrzej: “jestem katolickim kapłanem; w tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć. Wiara moja jest prawdziwa i do zbawienia prowadzi: wy powinniście żałować i pokutę czynić, bo bez tego w waszych błędach zbawienia nie dostąpicie. Przyjmując moją wiarę, poznacie prawdziwego Boga i wybawicie dusze wasze”, możemy przeczytać w encyklice Piusa XII, „Invicti athletae Christi”.

W świętym Andrzeju Bobboli, jak życzył sobie tego papież Pius XII, wszyscy członkowie Kościoła, niezależnie od stanu, mają ujrzeć wzór męstwa i wyczytać z niej nieugiętą jego wiarę i poprzez, by poprzez naśladownictwo jego apostolskiej gorliwości, „Królestwo Chrystusowe na ziemi umacniać i we wszystkich kierunkach rozszerzać”.

Ks. Radosław Rychlik

Poniżej link do elektronicznej wersji papieskiego dokumentu

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post „Zacznijcie mnie czcić” – Św. Andrzej Bobola.
Next post „Prawdy nie oszukasz” – Refleksja niepoprawna politycznie.