Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa w oczekiwaniu na relikwie św. Jose Sancheza.

Read Time:1 Minute, 27 Second

Pan Bóg pisze w życiu różne scenariusze, taki scenariusz bez wątpienia zaplanował i tym razem. Otóż relikwie i obraz św. Jose Sancheza przez ostatni tydzień gościły w częstochowskiej parafii Narodzenia Pańskiego. W czasie pobytu św. Jose w tutejszej świątyni miejscowy proboszcz, ks. Tomasz Mucha, w swoim nauczaniu (kazania, homilie, katechezy) oraz nabożeństwach ukazywał życie i realizację powszechnego powołania do świętości na przykładzie meksykańskiego męczennika.

Warto nadmienić, że we Mszach św., nabożeństwach majowych, adoracji, indywidualnej, czy wspólnej modlitwie, a także w spotkaniach dzieci, które przeżywały rocznicę pierwszej Komunii Świętej, czy kandydatami przygotowującymi się do bierzmowania, nie zabrakło treści o życiu, męczeństwie i nade wszystko drodze do świętości św. Jose Sancheza. Dzięki informacjom zamieszczonym w „Naszym Dzienniku”, wielu mieszkańców z terenu Częstochowy odwiedzało to miejsce, by pomodlić się przy relikwiach św. Jose Sancheza del Rio.

Kościół Narodzenia Pańskiego był stacją, przystankiem, na dalszej drodze peregrynacji relikwii, które obecnie zmierzają do kaplicy Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego. Ciekawostką jest to, że relikwie relikwie św. Jose, którego imię w języku polskim tłumaczy się Jako Józef, z parafii Narodzenia Pańskiego, wędrują właśnie wprost pod opiekę Sióstr Józefitek.

Św. Jose zagości w domu Sióstr Józefitek, których duchowość zakorzeniona jest w tradycji franciszkańskiej i regule św. Franciszka z Asyżu. Siostry nie tylko żyją we wspólnocie Kościoła i Zgromadzenia, ale pielęgnują ducha rodzinności, braterstwa, prostoty i wdzięczności, który wyraża się między innymi przez życie we wspólnocie modlitwie, pracy i ofiarnej służby na rzecz drugiego człowieka. W częstochowskiej placówce, którą prowadzą Józefitki przebywają dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które z uwagi na niepełnosprawność intelektualną lub zagrożenie niedostosowaniem społecznym. To właśnie nich oraz ich rodzin przychodzi w znaku relikwii meksykański męczennik św. Jose Sanchez del Rio.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dr Artur Dąbrowski w Radio Maryja: „Zaprosimy ambasadorów na marsze za życiem”.
Next post „Viva Cristo Rey!”, „Viva San Jose Sanchez del Rio”.