Ośmioklasiści – Jesteśmy z Wami.

Read Time:1 Minute, 32 Second

Platon przypominał swoim uczniom o tym, że „najważniejszy w każdym działaniu jest początek”. Dziś, na progu wyboru nowej drogi życia wyruszasz w podróż, której na imię „Egzamin Ośmioklasisty”. Taki stan rzeczy z pewnością wywołuje w Tobie stres. Musisz jednak pamiętać, że na poziom twojego stresu związanego z dzisiejszym egzaminem mają wpływ różne czynniki. Nade wszystko wszystkie podjęte wcześniej działania, systematyczność lub jej brak w przygotowaniach, nabyte i wypracowane nawyki i przede wszystkim Twój sposób myślenia.

Te wszystkie sprawy, o których przeczytałeś mają swój początek w Twoim myśleniu i działaniu. Dlatego Platon, który był niezwykłym nauczycielem, kładł nacisk na to, by jego uczniowie w swoim myśleniu, swojej działalności, na samym początku nadawali swoim pragnieniom właściwy kierunek. Oni żyli zasadą swojego mistrza, który przekonał ich, że „najważniejszy w każdym działaniu jest początek”.

Od dzisiejszego początku, od Twoich przemyśleń, zależy Twoja przyszłość. Musisz pamiętać, że niejednego geniusza w życiu pogrążył nie tyle stres, co brak wiary we własne możliwości. Jeżeli podzielasz z nami fakt, że „najważniejszy w każdym działaniu jest początek”, to pamiętaj o tym aby każdy dzień egzaminu rozpocząć od modlitwy. Niech Twojej modlitwie towarzyszą słowa św. Tomasza z Akwinu: „Nie mów Bogu, że masz wielki problem, powiedz problemowi, że masz wielkiego Boga”.

Drodzy Ośmioklasiści, wasze mamy, babcie, ojcowie, dziadkowie, ciocie, wujkowie są członkami naszego stowarzyszenia – Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Oni również ten dzień przezywają razem z Wami i wspierają Was modlitwą. My ze swej strony wspieramy Was modlitwą, prosząc Ducha Świętego o to, by Was wspierał w tym czasie. Pamiętajcie jednak, żeby po egzaminie znaleźć chwilę czasu na podziękowanie Panu Bogu za wsparcie i osobistą modlitwę w kościele.

W sposób szczególny w dniach egzaminów naszą modlitwą otaczamy najmłodszą osobę z naszego stowarzyszenia – wolontariuszkę Akcji Katolickiej Martynkę Waloch, której oczywiście życzymy powodzenia i wykorzystania talentów, którymi Pan Bóg ubogacił Jej życie.

Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Niezwykły dar Bożej Opatrzności
Next post D. Matecki i A. Dąbrowski o brudnej kampanii lidera PO na łamach „Naszego Dziennika”.