Akcja Katolicka zawsze „Po stronie życia”.

Read Time:1 Minute, 26 Second

W niedzielę 29. maja Mszą św. celebrowaną pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego arcybiskupa Wacława Depo w archikatedrze św. Rodziny rozpoczął się Marsz dla Życia i Rodziny. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy wyruszyli w uroczystym korowodzie na Jasną Górę. Tegorocznemu marszowi towarzyszyło hasło: „Po stronie życia”. W odróżnieniu od poprzednich marszów, ponieważ uczestniczyli w nim ukraińscy uchodźcy.

Uczestnikom Marszu towarzyszył metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Oczywiście w tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego stowarzyszenia. Na marsz przybyli licznie członkowie Akcji Katolickiej oraz Klubu Częstochowskiego Seniora. Zarząd diecezjalny reprezentował prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski.

Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II zaznaczył, że przyjęte w bieżącym roku hasło „Po stronie życia” jest „publicznym świadectwem opowiedzenia się po stronie każdego życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Przede wszystkim teraz, kiedy trwa wojna na Ukrainie i giną tam ludzie, dlatego pragniemy także tym Marszem okazać solidarność z narodem ukraińskim”.

W nawiązaniu do obietnicy złożonej w Radio Jasna Góra, dotyczącej zaproszenia ambasadorów, którzy w ramach solidarności z ideologią lgbt, wywiesili razem z narodowymi flagami, flagi tęczowe, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski nadmienił, że „na Marsz dla Życia i Rodziny zaprosiliśmy przedstawicieli ambasad, aby w ramach apolityczności opowiedzieli się również po stronie rodziny. Oczywiście, nie przyjechali”.

Jak informowała „Niedziela: „Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Po stronie życia” zorganizowała Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II, a współorganizatorami były: Referat Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej, Domowy Kościół, Ruch Światło-Życie, Wspólnota Pielgrzymi Niepokalanej, Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej, Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”, Wspólnota Rodzin „Emaus”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej, parafia prawosławna pw. Ikony Matki Boskiej Częstochowskiej w Częstochowie oraz duszpasterstwo greckokatolickie w Częstochowie”. 

Krzysztof

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wystartował Klub Seniora
Next post „Nie można brnąć bezkrytycznie w tzw. nowoczesność”.