„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”.

Read Time:1 Minute, 11 Second

„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”, pisał Phil Bosmans. Taka okoliczność przypomina nam o tym, że postawa dziecka przekonuje dorosłych o tym, że kocha się jedynie za darmo. Ta kluczowa zasada przypomina nam, że jedynie miłość zanurzona w prawdzie jest w stanie promieniować swym blaskiem na otoczenie i może być przeżywana autentycznie.

Żyjący w XVII w. francuski matematyk, fizyk, filozof Blaise Pascal pisał: „Jedna kropla miłości jest więcej warta niż ocean dobrych chęci i rozumu”. Niniejsza sentencja przypomina nam, że dzieci potrzebują dużo miłości, szczególnie wówczas, kiedy na nią nie zasługują.

Odnoszący liczne sukcesy na polu wychowawczym szwajcarski pedagog Heinrich Pestalozzi twierdził, że w jego działaniach najważniejsze zawsze było to, by wszystkie jego dzieci „mogły od wczesnego rana do późnego wieczora, czytać na moich wargach, na mojej twarzy, że moje serce do nich należy, że ich szczęście jest moim szczęściem, a ich przyjemności moimi przyjemnościami”.

I chociaż w każdym z nas drzemie uśpione dziecko, to jednak warto pamiętać o tym, że bycie rodzicem to nie tylko bardzo odpowiedzialne zadanie, ale przede wszystkim ogromna radość i szczęście. Nade wszystko nasze spojrzenie, troskę i modlitwę kierujemy w dniu dzisiejszym do dzieci, które przezywają dziś  Dzień Dziecka. Drogie Dzieci, niech nie tylko w tym dniu, prawda i miłość, kształtując waszą świadomość, prowadzi was ku nadziei tworzenia nowej rzeczywistości, w której okażecie się autentyczni „współpracownikami prawdy”, budujący cywilizację opartą na miłości Boga i człowieka.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Parafialny Odział AK promuje rodzinę w Działoszynie.
Next post Uczelnia na usługach ideologii.