Przypominamy o Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę

Read Time:1 Minute, 23 Second
Źródło zdjęcia: ak.czest.pl

W najbliższy piątek oraz sobotę (17-18 czerwca) spotykamy się na XXVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej w Jasnogórskim Wieczerniku. Tegorocznemu pielgrzymowaniu do Królowej Polski towarzyszy hasło: „Z zawierzeniem bł. Prymasa idziemy do Maryi”.

17 czerwca w piątek nasze spotkanie rozpoczniemy na

Jasnej Górze w Sali Papieskiej o godz. 17.00.

Wysłuchamy konferencji ks. prof. dr hab. Pawła Bortkiewicza TChr oraz prof. dr hab. Grzegorza Kucharczyka. W programie przewidziano czas na dyskusję. Po wykładach i panelu o godz. 19.15 zbierzemy się pod pomnikiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego przed Jasną Górą i odmówimy modlitwę dziękczynną za dar beatyfikacji. O 20.00 uczestniczyć będziemy w Eucharystii, a następnie w Apelu Jasnogórskim, który poprowadzi Biskup Świdnicki, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej, Marek Mendyk. Łączmy się również poprzez przekaz TV TRWAM.

W sobotę 18 czerwca, punktualnie o godz. 9.30 spotykamy się

w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny.

Po wystąpieniach prezes Zarządu KIAK, Urszuli Furtak, metropolity częstochowskiego arcybiskupa Wacława Depo, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej biskupa Marka Mendyka oraz wręczeniu medali „Za dzieło apostolstwa”, ruszymy w uroczystej procesji na Jasną Górę. O godz. 12.00 z Jasnogórskiego Szczytu sprawowana będzie Msza święta. Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi metropolita częstochowski Wacław Depo.

Pamiętajmy licznym uczestnictwie w pielgrzymce. Pomyślmy również o osobach, które borykając się z problemami zdrowotnymi, które nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu. Pamiętajmy również o zabraniu ze sobą emblematów Akcji Katolickiej oraz sztandarów. Na miejscu będzie można również nabyć wiele ciekawych publikacji.

W imieniu zarządu zapraszamy serdecznie członków Akcji Katolickiej, Diecezjalnego Klubu Seniora oraz Sympatyków, do licznego uczestnictwa w pielgrzymce na Jasną Górę.

Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 35. rocznica śmierci autora melodii Apelu Jasnogórskiego, ks. Stanisława Ormińskiego SDB
Next post Dobra lektura na czas wakacji