Drugi dzień pielgrzymki KIAK na Jasną Górę.

Read Time:1 Minute, 56 Second
Źródło zdjęcia: Archiwum AK Częstochowa

W ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę, licznie przybyli pielgrzymi zgromadzili się o godzinie 9.30. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Po licznych przemówieniach osób duchownych i świeckich oraz po wyróżnieniu medalem „Za dzieło apostolstwa”, którym wyróżniono szczególnie zasłużonych członków Akcji Katolickiej oraz osoby, które w wyjątkowy sposób wspierają Akcję Katolicką, wyruszyliśmy na Jasną Górę.

Źródło zdjęcia: Archiwum AK Częstochowa

Utworzona kolumna wędrując w rytmie pieśni, różańca oraz przygrywek orkiestry, przemieszczała się przez centrum Częstochowy w kierunku Jasnej Góry. Po przybyciu na miejsce – Jasnogórski Szczyt – w ramach przygotowania do Eucharystii, odmówiono modlitwę różańcową. Na Jasnogórskim Szczycie o godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św., która stanowiła uwieńczenie 26 Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Mszy św. przewodniczył metropolita częstochowski, abp Wacław Depo.

Źródło zdjęcia: Archiwum AK Częstochowa

W swojej homilii metropolita częstochowski podkreślił, że podobnie jak Prymas Tysiąclecia członkowie Akcji Katolickiej powinni się wzajemnie umacniać oraz „wypraszać potrzebne siły tak, jak Maryja w Wieczerniku z Apostołami, po to, żeby odnawiać swoją miłość do Chrystusa”. Arcybiskup Depo przypomniał również, że zasadniczym celem Akcji Katolickiej jest nie tylko dawanie świadectwa biskupów, życia, ale przede wszystkim, „wprowadzanie Boga w nasz ludzki świat”. „Akcja Katolicka to nie tylko akcyjność, ale też stałe formacyjne zadanie modlitwy i zawierzenia”, stwierdził arcybiskup Depo.

Źródło zdjęcia: Archiwum AK Częstochowa

W homilii nie zabrakło również odniesień do kwestii jedności w różnorodnych wymiarach w Kościoła. Metropolita częstochowski przypomniał również, o tym, że w obecnej dobie kompromis z duchem tego świata jest zachowaniem obcym uczniowi Chrystusa, który swoje relacje buduje z Bogiem w Chrystusie Jezusie.

Źródło zdjęcia: Archiwum AK Częstochowa

Droga Maryjna bł. kard. Stefana Wyszyńskiego jest dla nas oddechem wiary”, stwierdził arcybiskup Depo. Jednocześnie przypomniał członkom Akcji Katolickiej, że to właśnie Prymas Wyszyński, pośród różnorodnych bolesnych doświadczeń zwracał uwagę na pilną potrzebę wplecenia wartości chrześcijańskich w życie społeczne Polaków. Dlatego członkowie Akcji Katolickiej powinni być świadomi faktu „wspólnego przeżywania wiary w jej aspekcie społecznym”. „Z bł. kard. Stefanem do Maryi – to jest nasza droga”, stwierdził arcybiskup Wacław Depo.

Źródło zdjęcia: Archiwum AK Częstochowa
Źródło zdjęcia: Archiwum AK Częstochowa

Na zakończenie Eucharystii, prezes KIAK Urszula Furtak, wraz z wiceprezesami zarządu, odczytała akt zawierzenia Akcji Katolickiej Matce Bożej. Tuż po zakończeniu Eucharystii liczne grupy pielgrzymów Akcji Katolickiej z Polski, spędziły czas na Jasnej Górze na osobistej i wspólnotowej modlitwie.

Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pierwszy dzień pielgrzymki KIAK na Jasną Górę poza nami.
Next post Odznaczeni medalem „ZA DZIEŁO APOSTOLSTWA”.