Świętujemy Dzień Ojca

Read Time:1 Minute, 15 Second

Corocznie 23 czerwca od roku 1965 r. obchodzimy w naszym kraju Dzień Ojca. Zapoczątkowane w USA obchody stanowiły dopełnienie Dnia Matki. Pierwszy raz Dzień Ojca świętowano w dniu 19 czerwca 1910 r. w położonym w stanie Waszyngton miasteczku Spokane.

Dzisiejsza uroczystość przypomina nam nie tylko o roli ojca w rodzinie, ale stanowi pochylenie się nad tematyką ojcostwa, które w dzisiejszym czasie przeżywa kryzys na który ma wpływ powszechny w naszej cywilizacji i kulturze kryzys małżeństwa i rodziny.

Przypadający dziś Dzień Ojca powinien przypominać dzieciom o szacunku do swojego taty, które wypływa z czwartego przykazania dekalogu. Dzień Ojca to również moment wyjątkowy na przypomnienie wszystkim tatom o tym, że są niezwykle ważnym osobami w życiu swoich dzieci.

„Przejrzyjmy się w ojcostwie św. Józefa,
które odzwierciedla ojcostwo Boga”. 

franciszek

„Dla dziecka nie ma większego bohatera jak tata, który z całego serca kocha mamę”, pisał ks. Marek Dziewiecki. Duchowny przypomniana nam również o tym, że „Wygrywanie ojcostwa zaczyna się od wygrywania małżeństwa”. Z całą pewnością można stwierdzić, że zostanie ojcem w sensie biologicznym nie jest trudne. Wykwintna sztuka polega na byciu dobrym ojcem, który w sposób niezwykle odpowiedzialny wprowadza swoje dzieci w dorosłość.

Korzystając z okazji, jakim jest Dzień Ojca, pragnę życzyć wszystkim Ojcom tego, aby zginając kolana przed Ojcem, „od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi” (Ef 3, 14-15), uczyli swoje dzieci wiary, nadziei i miłości i pamiętali o tym, że ojcem jest ten, kto rodzi w dziecku poczucie wartości.

Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Absurdalne oskarżenia Rosyjskiej Agencji Informacyjnej TASS wobec polskiego Kościoła
Next post Patrz – oto serce, które tak wielce umiłowało ludzi