Komunikat prasowy biskupa Marka Mendyka

Read Time:1 Minute, 39 Second

Jak informowaliśmy Państwa w Oświadczeniu Akcji Katolickiej w Polsce z dnia 8.08.2022r. tygodnik NEWSWEEK opublikował wywiad z eks-klerykiem WSD w Świdnicy Andrzejem Pogorzelskim, w którym były alumn publicznie oskarżył Asystenta Akcji Katolickiej w Polsce – biskupa świdnickiego Marka Mendyka – o molestowanie seksualne.

Do kwestii zarzutów publicznie odniósł się biskup Mendyk publikując w miniony poniedziałek – 8. 08.2022 oświadczenie oraz we wtorek – 9.08.2022r. wydając komunikat prasowy. W wydanym oświadczeniu bp. Marek Mendyk zaznaczył, że opisany w tygodniku NEWSWEEK zarzut molestowania jest nieprawdą. Jednocześnie poinformował, że nie godzi się na kłamstwa i pomówienia formułowane pod swoim adresem. Jednocześnie biskup świdnicki o sprawie zażądał publicznych przeprosin.

W dzisiejszym, wtorkowym komunikacie prasowym, Asystent Akcji Katolickiej w Polsce podał do wiadomości publicznej informację, że w związku z publicznym oskarżeniem, zwrócił się ze stosownym pismem do Metropolity Wrocławskiego o wszczęcie postępowania kanonicznego w tej materii. W tym celu biskup Mendyk poinformował również Nuncjaturę Apostolską w Polsce. W komunikacie raz jeszcze zapewnił o tym, że sformułowane wobec jego osoby zarzuty są nieprawdą. Biskup zadeklarował również pełną gotowość współpracy z władzami kościelnymi oraz państwowymi w celu wyjaśnienia stawianych mu zarzutów.

Oświadczenie biskupa Marka Mendyka

Wobec wywiadu, jaki pojawił się w dzisiejszym wydaniu tygodnika NEWSWEEK, oświadczam z całą stanowczością, że zawarty tam zarzut molestowania jest nieprawdą. Nie godzę się, aby kłamstwa, pomówienia formułowane pod moim adresem były także powielane przez inne media. Całą sprawę przekazuję odpowiednim prawnikom, a od Pana, który – być może pod wpływem innych – formułował takie oskarżenia, żądam publicznego przeproszenia.
Świdnica, dnia 8 sierpnia 2022 r.

Komunikat prasowy biskupa Marka Mendyka

W związku z kierowanym wobec mnie publicznym oskarżeniem, zwróciłem się dziś do Metropolity Wrocławskiego z pisemną prośbą o podjęcie przewidzianych prawem kanonicznym działań, mających na celu zbadanie i wyjaśnienie sprawy. Poinformowałem o tym także Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
Ponownie oświadczam, że formułowany wobec mnie zarzut jest nieprawdą. Równocześnie deklaruję pełną gotowość współpracy z władzami kościelnymi oraz organami państwowymi w celu wyjaśnienia zarzutu.
Świdnica, 9 sierpnia 2022 r.

Dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Akcja Katolicka protestuje!
Next post Biskup Marek Mendyk dla Gazety Wrocławskiej mówi jak było