Zarząd KIAK interweniuje w sprawie biskupa Marka Mendyka w Nuncjaturze Apostolskiej

Read Time:1 Minute, 22 Second

Podczas zwołanego w minionym tygodniu przez prezes KIAK Urszulę Furtak nadzwyczajnego posiedzenia zarządu priorytetową kwestię stanowiło odniesienie się do sprawy naruszenia dobrego imienia oraz wizerunku biskupa Marka Mendyka, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej. Zarząd KIAK w tej materii podjął wiele inicjatyw, o których będziemy Państwa informować za pomocą mediów.

Pierwszą inicjatywę w tej materii stanowi jednogłośne przyjęcie tekstu Oświadczenia Prezes KIAK Urszuli Furtak, skierowanego do Jego Ekscelencji Arcybiskupa SALVATORE PENNACCHIO – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. We wspomnianym piśmie prezes Urszula Furtak jednoznacznie odniosła się do treści zawartych w publikacji NESWEEK POLSKA informując o podjętych działaniach Akcji Katolickiej w tej materii.

Oczekując na odpowiedź i spotkanie w Nuncjaturze Apostolskiej, zarząd Krajowy przypomina, że:

Akcja Katolicka w Polsce, podtrzymując wszystkie treści zawarte w swoim Oświadczeniu, jeszcze raz podkreśla, że sugerowane na łamach NESWEEK POLSKA przez byłego kleryka świdnickiego WSD treści dotyczące molestowania go przez Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej biskupa Marka Mendyka stanowią insynuacje i stanowią kolejny personalny atak na Jego osobę.

Akcja Katolicka w Polsce zwraca uwagę na fakt, że na łamach NEWSWEEK należącego do koncernu Ringier Axel Springer Polska, w sposób systematyczny i zaplanowany stawia się w stan oskarżenia zarówno Kościół w Polsce, jak i jego przedstawicieli. Przypominamy redakcji, że w kraju demokratycznym, a takim jest RP, w odróżnieniu od dyktatury, prawomocne wyroki wydają niezawisłe sądy, po uprzednim wysłuchaniu świadków oraz z zachowaniem prawa do obrony. W przypadku Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej biskupa Marka Mendyka mamy do czynienia z wydaniem medialnego wyroku śmierci. Przypominamy również, że w przypadku stawianych zarzutów, „to wina musi być udowodniona a nie oskarżony ma udowadniać swoją niewinność”, z czym mamy obecnie do czynienia.

Dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Na dłuższą metę rozwijać się może jedynie społeczeństwo zorientowane na prawdę
Next post Św. Maksymilian – Człowiek, który żył na maksa dla Niepokalanej i Chrystusa