Lektura na jesienne wieczory

Read Time:1 Minute, 18 Second

W dobie przetaczającej się przez nasz kraj rewolucji kulturowej, warto sięgnąć po dobra lekturę, która stanowić będzie „odtrutkę” na antywartości infekujące naszą codzienną rzeczywistość. Z pewnością książka autorstwa arcybiskupa Fultona Sheena, stanowić będzie inspirację dla wielu działań apostolskich laikatu. Wyeksponowane w niej słowa arcybiskupa Sheena przekonają nas o tym, że jego przesłanie oraz stosowane metod nadal inspirują wiernych.

W jesienne wieczory łatwiej wygospodarować trochę więcej czasu dla siebie. Łatwiej się wyciszyć i zabrać się za dobrą lekturę. Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej poleca Państwu publikację z wydawnictwa Edycji Świętego Pawła – książkę autorstwa arcybiskupa Fultona Sheena „Droga do pokoju serca”. W niniejszej publikacji znajdziemy tak bardzo potrzebne nam dziś „treści do pracy nad sobą, do refleksji, do medytacji i modlitwy”.

Arcybiskup Sheen zwraca naszą uwagę na fakt, że „od czasu, kiedy sformułowano teorię względności, ludzie związani z nauką uznają wszystko za względne, twierdząc, że nie ma czegoś takiego jak prawda i dobro – zależą one od punktu widzenia”. Napisana 70 lat temu książka jest przeniknięta współczesnością. Ponadto sam autor podaje nam wiele praktycznych wskazówek. Nie tylko uczy, czy podpowiada, co trzeba czynić, jak się zachować, ale daje jednoznaczną odpowiedź na to, co należy czynić, aby osiągnąć upragniony przez ludzi pokój serca.

Jak twierdzi wydawca publikacji, publikacja „przypomina, jak ważne w naszym życiu są: „żal za grzechy, pokora, miłość, służba, cierpliwość i zdrowe poczucie humoru, którego nie brakuje także w książce. Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej poleca na jesienne wieczory niezwykle dobrą lekturę, którą można nabyć w częstochowskiej Księgarni Świętego Pawła na ulicy 7 Kamienic 23.

Małgorzata Frańczak -wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pamiętamy o bł. Michale Czartoryskim w 78 rocznicę męczeńskiej śmierci
Next post Księże Radosławie – Pamiętamy, dziękujemy, wspieramy modlitwą w dniu imienin