Zapraszamy na Piątą Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę

Read Time:1 Minute, 46 Second

Drodzy Seniorzy, w miniony poniedziałek 12 września przeżywaliśmy pierwszą rocznicę beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, która miała miejsce w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Jasna Góra to nie tylko wyjątkowe sanktuarium, ale również miejsce związane z Prymasem Tysiąclecia. To właśnie tutaj jako młody kapłan, biskup, kardynał stawał przed Obliczem Królowej Polski. Z tego miejsca czerpał siłę do podążania drogą wiary, nadziei i miłości w dobie totalnego zniewolenia narodu polskiego ideologią komunistyczną.

W ubiegłym roku podczas beatyfikacji w Warszawie liczną grupę uczestników tego historycznego wydarzenia stanowiły środowiska seniorskie. W chwili obecnej, w rok po beatyfikacji, mamy okazję do dziękczynienia za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia tutaj na Jasnej Górze. Chcemy to uczynić w środowisku ludzi, którzy dokładnie znali nauczanie Prymasa i wsłuchiwali się w jego przesłanie podczas pielgrzymek i uroczystości na Jasnej Górze i w wielu innych miejscach Polski.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej ma zaszczyt zaprosić Szanownych Seniorów na Jasną Górę, na Piątą Ogólnopolską Pielgrzymkę Seniorów. Nasze wspólne świętowanie rozpoczniemy w sobotę 24 września w bazylice jasnogórskiej o godz. 9. 30 wysłuchaniem koncertu chóru Con Amore. O godz. 10.00 weźmiemy udział w Eucharystii, której przewodniczyć będzie asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz pomysłodawca i koordynator Diecezjalnego Klubu Seniora Akcji Katolickiej, ks. Radosław Rychlik. Po zakończeniu Mszy św. około godz. 11.00 w bastionie św. Barbary rozpoczniemy Panel Senioralny z udziałem wiceministra Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, dyrektora DPS św. Barbary w Kleszczowie, ks. Sławomira Bednarskiego, prezes fundacji „Czyn Katolicki”, koordynującej działania w zakresie polityki senioralnej, Renaty Olczyk, pomysłodawcy Sudeckiego Forum Inicjatyw oraz inicjatora Dziennego Domu Seniora w Głuszycy, ks. dr Sławomira Augustynowicza. Inicjatywę zakończy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które po zakończeniu panelu poprowadzi ks. Radosław Rychlik.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej zapraszamy serdecznie do indywidualnego i grupowego zwiedzania Jasnej Góry. Pielgrzymów indywidualnych oraz grupy prosimy o zgłoszenia drogą telefoniczną pod numerem:  508 794 677 oraz w formie elektronicznej pod adresem: prezesakcjikatolickiej@gmail.com

W oczekiwaniu na Piątą Ogólnopolską Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę wpatrując się w oblicze Czarnej Madonny wraz z błogosławionym Prymasem Tysiąclecia, oczekujemy Państwa z niebywałą radością na Jasnej Górze.

W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie
– dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Myślę, że został wybrany na męczennika” – Pamiętamy o Księdzu Jerzym w 75. rocznicę urodzin
Next post W oczekiwaniu na Piątą Ogólnopolską Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę