Pamiętamy o księdzu arcybiskupie Wacławie w dniu imienin

Read Time:51 Second

W przypadające dziś (28 września) wspomnienie liturgiczne św. Wacława imieniny obchodzi metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej w tym wyjątkowym dniu pamięta o solenizancie otaczając Go modlitwą.

My również w dniu dzisiejszym możemy powierzyć się stawiennictwu św. Wacława. Módlmy się o to, abyśmy tak, jak św. Wacław razem z naszym arcypasterzem dążyli do świętości doświadczali siły od Boga i Jego miłości, w podążaniu za Jezusem Chrystusem – jedynym Odkupicielem człowieka”.

Boże, Ty nauczyłeś świętego Wacława cenić królestwo niebieskie więcej niż ziemskie, spraw za jego wstawiennictwem,  abyśmy umieli wyrzekać się samych siebie i całe serce oddać Tobie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Boże, Ty nauczyłeś świętego Wacława cenić królestwo niebieskie więcej niż ziemskie, spraw za jego wstawiennictwem,  abyśmy umieli wyrzekać się samych siebie i całe serce oddać Tobie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Amen

Renata Olczyk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kazanie ks. Radosława Rychlika wygłoszone podczas 5. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Seniorów na Jasną Górę
Next post Amerykanie obalają mity feministek i środowisk lewackich na temat aborcji