Amerykanie obalają mity feministek i środowisk lewackich na temat aborcji

Read Time:2 Minute, 21 Second

Jak informuje red. Rafał Stefaniuk na łamach „Naszego Dziennika” w artykule Wybierają życie”, informuje, że aż 65 proc. społeczeństwa amerykańskiego domaga się zaostrzenia przepisów umożliwiających ochronę życia. Jak podkreśla, wyniki badań pokazują jednoznacznie, że na naszych oczach pada forsowany przez środowiska lewackie i feministyczne mit, jakoby aborcja była wyznacznikiem nowoczesności, społeczeństwa w pełni ją popierały czy wręcz uważały za coś normalnego. Redaktor „Naszego Dziennika” zwrócił uwagę na fakt, że stacja CNS News zaprezentowała najnowszy wynik badań w USA, z których wynika jednoznacznie, że większość Amerykanów dostrzega patologię prawa aborcyjnego. 65 proc. społeczeństwa jest zdania, że tzw. prawo do aborcji powinno być maksymalnie ograniczone. Redaktor Stefaniuk zwraca uwagę na fakt, że w społeczeństwie amerykańskim aż 61 proc. kobiet i 70 proc. mężczyzn opowiada się za ograniczeniem dostępu do aborcji.

Źródło zdjęcia: misericros.org

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” niniejszą kwestię skomentował dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. W rozmowie z redaktorem Rafałem Stefaniukiem zwrócił uwagę na fakt, że Jeżeli śledzimy wyłącznie media głównego nurtu – opanowane przez wyznawców ideologii lewackich i lewicowych, a więc wrogich wartościom pro-live – to wydaje się nam, że wokół nas istnieje świat, gdzie zabijanie dzieci jest czymś oczywistym, że to jedno z praw człowieka. Prawdy nie da się pokonać. Widzimy wyraźnie, że nawet tak nowoczesne społeczeństwo jak to amerykańskie uważa obronę życia dzieci nienarodzonych za najwyższą wartość.

Dr Dąbrowski podkreślił również, że społeczeństwo amerykańskie już dawno się przebudziło i dostrzegło, że lewackie prądy ideologiczne negatywnie wpłynęły na społeczeństwo. Dziecko nienarodzone ma niezbywalne prawo do życia. Gratuluję Amerykanom takiej postawy. Życzę podobnej wielu krajom europejskim, stwierdził Dąbrowski. Prezes częstochowskiej AK zwrócił również uwagę na to, że amerykańskie środowiska pro-live przez wiele lat płaciły wysoką cenę za podejmowane działania na rzecz ochrony życia. Podkreśla jednak, że nie można jednoznacznie stwierdzić, iż batalia o życie nienarodzonych została już zakończona. Ona będzie trwać do końca świata. Dlatego, zdaniem Artura Dąbrowskiego nie można pozwolić lewakom i feministkom, żeby przejęli inicjatywę. Trzeba dążyć do tego, żeby 100 proc. społeczeństwa sprzeciwiło się aborcji. Za podstawowe kryterium w sprawie ochrony i promocji prawa do życia dzieci nienarodzonych, prezes AK diecezji częstochowskiej uznał pracę. To jest klucz do tego, żeby człowiek w łonie matki czuł się bezpiecznie, skonkludował dr Dąbrowski.

Jeżeli śledzimy wyłącznie media głównego nurtu – opanowane przez wyznawców ideologii lewackich i lewicowych, a więc wrogich wartościom pro-live – to wydaje się nam, że wokół nas istnieje świat, gdzie zabijanie dzieci jest czymś oczywistym, że to jedno z praw człowieka.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej zaznaczył również, że kwestia opowiedzenia się za życiem nienarodzonych przez społeczeństwo amerykańskie wynikła z pracy u podstaw organizacji pro-live. Organizowane przez obrońców życia akcje, wchodzenie w spór prawny, spotkania modlitewne, a także uczestnictwo we Mszy świętej, przyniosło niezwykły efekt, zaznaczył dr Artur Dąbrowski.

Mateusz Janik „Broń Królowej”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pamiętamy o księdzu arcybiskupie Wacławie w dniu imienin
Next post Seniorzy z Akcji Katolickiej na integracyjnym wyjeździe do Wisły