Wiceminister sprawiedliwości oraz prezes DIAK zapraszają na konferencję do Częstochowy

Read Time:2 Minute, 9 Second

W dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika” (3.10.2022r.), w artykule Zenona Baranowskiego „Dość wyszydzania wierzących”, czytelnicy zapoznali się z inicjatywą organizowaną przez trzy Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej – częstochowski, świdnicki oraz warszawski. Wspomniane podmioty w duchowej stolicy Polski w dniu 8 października w ramach inicjatywy Kościół w XXI wieku organizują konferencję „Prześladowany jak katolik”.

Inicjatywę na łamach „Naszego Dziennika” skomentowali wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Warchoł oraz prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej dr Artur Dąbrowski. Zarówno wiceminister Warchoł, jak i prezes Dąbrowski – uczestnicy panelu – zwracają uwagę na fakt wzmożonych ataków na wartości katolickie oraz brak stanowczej relacji ze strony sądownictwa. „Werdykty polskich sądów dla nas, osób wierzących są wręcz skandaliczne”, stwierdza w rozmowie z Zenonem Baranowskim dr Dąbrowski. W opinii wiceministra sprawiedliwości prawo do wolności religijnej powinno być chronione w sposób absolutny. Jednocześnie minister Warchoł podkreślił, że ludzie wierzący nie domagają się działań, które mają na celu uprzywilejowanie chrześcijan. „Chcemy po prostu, żeby byli traktowani na równi z innymi grupami społecznymi”.

Z kolei dr Artur Dąbrowski zwracając uwagę na fakt, że w dobie ogarniającej poprawność polityczna wdarła się na sale sądowe inspirując się w tej kwestii ideologią neomarksistowską. Jesteśmy świadkami systematycznego uniewinniania osób dopuszczających się jawnych naruszeń praw osób wierzących. Dąbrowski zwraca uwagę również na fakt, że poprzez konferencję organizatorzy chcę zwrócić uwagę na prawa osób wierzących w przestrzeni publicznej. Zaznacza przy tym jednocześnie, iż „dużo się na ten temat mówi, ale jako katolicy nie wiele w tej kwestii robimy.

Minister Warchoł przypomniał również, że obecne przepisy prawne dotyczące ochrony uczuć religijnych zostały wypracowane w czasach stalinowskich. „Przepis, który odwołuje się do ochrony uczuć religijnych, został wprowadzony dekretem w 1949 r., po to żeby zniechęcić wiernych do składania zeznań przeciwko wandalom niszczącym kościoły czy krzyże.

Minister wspomniał również, że w celu wprowadzenia zmian w prawie przygotowany został projekt obywatelski. Zaznaczył jednocześnie: „Kończymy zbieranie podpisów i projekt niebawem zostanie złożony w Sejmie. Cały czas trwa liczenie podpisów, jest ich w tej chwili około 360 tys.”. jak widać liczba ta świadczy o tym, że potrzeba pilnych zmian w zakresie ochrony osób wierzących. Minister Warchoł, który sam zaangażował się w zbieranie podpisów, przekonuje o tym, że inicjatywa ta jest niezwykle potrzebna. „Dość obrażania, opluwania, wyszydzania osób wierzących”, konkluduje dr Marcin Warchoł.

Zachęcając Państwa do lektury „Naszego Dziennika”, polecamy mocny i konkretny artykuł red. Zenona Baranowskiego „Dość wyszydzania wierzących” z udziałem wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła i prezesa częstochowskiej Akcji Katolickiej Artura Dąbrowskiego. Z pewnością wieloma cennymi spostrzeżeniami obydwaj panowie podzielą się w sobotnim panelu na Jasnej Górze. Dlatego warto przyjść w sobotę 8 października do jasnogórskiego Bastionu Świętej Barbary na konferencję „Prześladowany jak katolik”.

Mateusz Janik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Trwajcie z pasją” – Jubileusz Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej
Next post Rozmowa „Gościa Niedzielnego” z Anną Sosialuk – wiceprezes AK diec. świdnickiej na temat konferencji „Prześladowany jak katolik”