22 października – wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II

Read Time:1 Minute, 6 Second

22 października obchodzimy w Kościele wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II, papieża Polaka. To właśnie 22 października 1978 r. papież z Polski zainaugurował pontyfikat uroczystą Mszą św. na placu św. Piotra.

W tak ważnym dla każdego Polaka dniu odżywają w nas wspomnienia, rodzą się refleksję. Ze swojej strony w dniu dzisiejszym oddajemy głos wykładowcy Akademii Katolickiej i autorowi wielu publikacji o Janie Pawle II, księdzu Robertowi Skrzypczakowi, który w rozmowie z Polskim Radio zwrócił nam uwagę na to, że: „Także dziś Jan Paweł II przypomniałby o nowej ewangelizacji: Kościół nie potrzebuje reformatorów, ale potrzebuje świętych; ciągle to powtarzał”. Ksiądz Skrzypczak przypominał również, że św. Jan Paweł II był również ojcem dla niewierzących.

Kapłan zwrócił uwagę na fakt, że św. Jan Paweł II był człowiekiem całkowitego zaufania Bogu. „Dodawał nam nieustannie odwagi swoim męstwem, męstwem konsumowania się dla wiary, i całkowitego oddania się, poświęcenia”. Jak zauważył, papież był mistykiem, a dziś brakuje nam ludzi modlitwy, którzy są w bezpośrednim kontakcie z Bogiem.

Święty Jan Paweł II przeżywając swoją wiarę w sposób autentyczny, potrafił przyciągnąć ludzi do Boga. Zawsze wolny w przekazie od technik manipulacyjnych i przekazu podprogowego, mówił o miłości, ucząc nas jednocześnie wierności prawdzie. Wzorem św. Jana Pawła II, patrona AK, również członkowie naszego stowarzyszenia podążać powinni tą drogą, którą wskazał nam papież z Polski.

Ks. Radosław Rychlik – asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Chrześcijanie umierają w ciszy” – prezes DIAK dla „Naszego Dziennika”
Next post Komunikat Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej