Dr Artur Dąbrowski dla Radia Maryja komentuje dyskryminującą uchwałę częstochowskiej Lewicy

Read Time:2 Minute, 26 Second

1 grudnia 2022 r. gościem „Aktualności dnia” o godz. 16.00 w Radio Maryja był dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Na antenie toruńskiej rozgłośni dr Dąbrowski odniósł się do próby procedowania przez radnych klubu częstochowskiej Lewicy projektu uchwały dotyczącej przyjęcia Apelu o likwidację finansowania lekcji religii z budżetu miasta Częstochowy.

W opinii prezesa DIAK sytuacja ta stanowi zasłonę dymną mającą na celu odwrócenie uwagi od rzeczywistego stanu finansowego miasta pod pretekstem szukania oszczędności. „Radni z Lewicy chcą wykorzystać aktualnie trudną ekonomicznie sytuację w Polsce i przeciągnąć na swoją stronę antyklerykalny elektorat. Kłócą się z Hołownią oraz z Platformą o to, kto zagospodaruje część antyklerykalnego elektoratu, skąd prośba, żeby podjąć uchwałę. Panowie chcą wystosować apel, łamiąc przy okazji (jeżeli dojdzie to do skutku) dodatkową zasadę prawa oświatowego, Kartę Nauczyciela i Kodeks pracy”.

Prezes częstochowskiej AK podkreśla, że lewicowi radni „chcą podjąć uchwałę, która nie ma żadnego skutku wiążącego, ale przede wszystkim uderza w nauczycieli religii. Trzeba powiedzieć, że lewica która bardzo dużo mówi na temat równego traktowania w każdym, jakimkolwiek aspekcie, zapomina o tym, że łamią w tej sprawie podstawowe zasady konstytucyjne. Radni Lewicy próbują przemycić w przestrzeń medialną tą rzeczywistość, że katecheza to jest taki przedmiot nie koniecznie potrzebny.

W opinii Artura Dąbrowskiego happening przygotowany przez lewicowych radnych na tle Jasnej Góry przekonuje o tym, że nie chcą się oni odwoływać do racjonalnych wątków, nie chcą odnieść się do rozumowych racji. Ich przesłanie jest skierowane do emocji. Zauważmy, że częstochowscy radni Lewicy chcą wystosować Apel, który łamie Konstytucje, konkordat, zasady prawa oświatowego, Kartę Nauczyciela i Kodeks pracy. Zauważmy jeszcze, że tyle lewica mówi o równości, a milczy na temat braku równości na temat dyskryminowania osób o których wspomina Kodeks pracy w art. 183a § 2. I tutaj widzimy jak na dłoni, że piętnuje się katechetów, że stosuje się w jakimś sensie mobbing, przedstawia się katechetów jako osoby gorsze – pasożytów.

Ta uchwała – [w kwestii wykonania] – to mogłaby być nawet taka, żeby Ci radni Lewicy mogli zainicjować Apel do trenera reprezentacji Francji w piłce nożnej Didiera Deschampsa, żeby Kylian Mbappé i inni czołowi piłkarze trójkolorowych nie wystąpili w meczu z Polską. Uchwała o przyjęcie Apelu o likwidację finansowania lekcji religii z budżetu, określiliśmy w stylu Barei jako Misia „na skalę intelektualnych możliwości Klubu Radnych Lewicy.

„Wspieramy katechetów i dążymy do tego, żeby przy Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej stworzyć Centrum Pomocy Prawnej dl katechetów. Niech nie boją się przychodzić po porady. Będziemy analizować każdą sytuację i jeżeli trzeba będzie występować na drogę sądową, to będziemy automatycznie wspierać tych ludzi. Zgłaszają się nam chętni do współpracy prawnicy, którzy mówią wprost: „Dość dyskryminacji lekcji religii, ponieważ Ci nauczyciele mają takie same prawa i kompetencje, wykształcenie”. Na to nie ma również naszej zgody – Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej” – zaznaczył dr Artur Dąbrowski.

„Drodzy Katecheci Archidiecezji Częstochowskiej – nie poddawajcie się – jesteśmy z Wami i jesteśmy do Waszej dyspozycji – jako Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej” – zakonkludował na koniec audycji dr Artur Dąbrowski.

Krzysztof Król

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rugowanie religii – Radni Lewicy dyskryminują katolickich uczniów
Next post Pełnomocnik MEiN i samorządowiec – Radosław Brzózka – obnaża absurdy częstochowskich radnych Lewicy