Zapraszamy na „Budzenie Olbrzyma” – usłyszymy raz jeszcze o wadliwej uchwale radnych Lewicy

Read Time:50 Second

W audycji dr Artur Dąbrowski omawia historyczny kontekst likwidacji religii w oparciu o źródła (Okólnik Ministerstwa Oświaty z 13 września 1945 r. w sprawie nauki szkolnej religii) w którym władze komunistyczne mimo zawarcia zapisu gwarantującego funkcjonowanie religii w placówkach oświatowych, czynili wszystko w sferze prawno-społeczno-politycznej, by religię wyrugować ze szkół.

Na tle historii wybrzmiał również częstochowski wątek walki z religią w czasach dyktatury komunistycznej. Oczywiście w kontekście szkolnym. Nie zabrakło również odniesienia do aktualnej sytuacji radnych częstochowskiej Lewicy, którzy hołdując idei neomarksistowskiej wzorem swojego intelektualnego „guru”, towarzysza Wiesława Gomułki „Stanęli nad przepaścią

i zrobili krok do przodu” – procedując podjęcie uchwały RM w sprawie przyjęcia Apelu o likwidację finansowania lekcji religii z budżetu miasta Częstochowy.

Niemożliwej do wykonania w kwestii prawnej uchwale w sprawie przyjęcia Apelu o likwidację finansowania lekcji religii z budżetu miasta Częstochowy, przyświeca idea zastąpienia umów międzynarodowych, Konstytucji RP, czy też obowiązującego w Polsce prawa, zwykłą uchwałą, która jest niewykonalna.

Zachęcamy do odsłuchania audycji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Profanacja Krzyża między Cieżkowicami a Żytnem
Next post Prezydent Matyjaszczyk dorabia w radzie nadzorczej krakowskiego Holdingu