„Pośród kredowych wzgórz Betlejem zabrzmiało ciche kwilenie”

Read Time:1 Minute, 20 Second

Pewnej nocy, pośród ciszy wieczornej bryzy, pośród kredowych wzgórz Betlejem zabrzmiało ciche kwilenie. Morze nie usłyszało tego płaczu, gdyż było wypełnione swym własnym głosem. Wielcy tego świata nie usłyszeli kwilenia, gdyż nie mogli zrozumieć, jak Dziecię mogło być kimś większym od człowieka. Słowa arcybiskupa Fultona J. Sheena przypominają nam o prymacie Boga i miłości w naszym życiu.

Boże Narodzenie nie jest czymś, co się wydarzyło, np. jak bitwa pod Waterloo; jest ono czymś, co się dzieje – przypomina nam arcybiskup Fulton J. Sheen. To prawda, Boże Narodzenie jest czymś, co się nie tyle przydarza, ale rzeczywiście dzieje, ponieważ Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie (św. Matka Teresa z Kalkuty).

Mimo wszystko dziś dotykamy tego zbawczego wydarzenia w zupełnie inny, zgoła odmienny sposób. Dziś fizycznie dotykamy Bożego Narodzenia, w którym i poprzez które Słowo Boże przychodzące na świat jako bezbronne dziecko, wyraża pragnienie by Trójjedyny Bóg, objawiony w Synu Bożym Jezusie Chrystusie, nauczył nas w prawdzie kochać innych ludzi.

Zjednoczeni autentyczną miłością z Bogiem, podobnie jak narodzone Dziecię Jezus w Betlejem, wnieśmy w ludzkie serca przepełnione bólem, rozpaczą i zwątpieniem Jego miłość. Jednocześnie wpatrzeni w narodzonego jedynego Zbawiciela Świata módlmy się słowami:

Panie Jezu, świętuję Twoje narodzenie, bowiem przyszedłeś na świat w ludzkim ciele, aby wyprostować nasze ścieżki

Arcybiskup Fulton J. Sheen

Radością płynącą od Boga, który narodził się w Betlejem dzielimy się z członkami naszego stowarzyszenia, wolontariuszami i sympatykami. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność za waszą gotowość służenia Bogu, Kościołowi i Akcji Katolickiej, którą sprawiacie, że zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

Ks. Radosław Rychlik – asystent DIAK
Dr Artur Dąbrowski – prezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Nie możemy milczeć – „Nasz Dziennik” o naszej inicjatywie
Next post Adorujmy Syna Bożego