Odszedł do Pana kardynał George Pell

Read Time:1 Minute, 13 Second

10 stycznia w Rzymie o godzinie 20:50 wieku 81 lat odszedł do Pana kardynał George Pell.

Żegnamy dziś niezwykłego człowieka i autentycznego świadka wiary – kardynała Georga Pella – hierarchę niesłusznie oskarżonego o molestowanie seksualne osoby nieletniej. Mimo braku dowodów winy kardynał George Pell został skazany na sześć lat pozbawienia wolności. W więzieniu spędził ponad trzynaście miesięcy, po czym Sąd Najwyższy Australii orzekł jego niewinność. Dziś, kiedy wiele faktów ujrzało światło dzienne, dokładnie wiemy, że nie była to jednak „sądowa pomyłka”, ale jawny przejaw nienawiści na tle religijnym.

Kardynał dbał również o czystość wiary i wierność doktrynie katolickiej. Dlatego w marcu ubiegłego roku kardynał Pell zwrócił uwagę Kongregacji Nauki Wiary na wypowiedzi dwóch hierarchów Kościoła, którzy od dłuższego czasu głoszą poglądy całkowicie sprzeczne z moralnym nauczaniem Kościoła. Australijski hierarcha zaapelował wówczas do Stolicy Apostolskiej w sprawie dwóch europejskich hierarchów, jezuity kard. Jeana – Claude’a Hollericha z Luksemburga oraz przewodniczącego Episkopatu Niemiec, biskupa Georga Bätzinga.

Kardynał George Pell twitter.com/

Obaj hierarchowie nie tylko otwarcie popierają postulaty LGBT oraz ideologii gender, ale również promowali udzielanie błogosławieństwa parom homoseksualnym w Kościele. Postawę wspomnianych hierarchów kardynał Pell określił jako destrukcyjną formę aberracji intelektualnej. TA zaistniały stan rzeczy za błędny, ponieważ hierarchowie „nie tylko odrzucają starożytne judeochrześcijańskie doktryny przeciwko aktywności homoseksualnej, ale podważają i odrzucają naukę o monogamicznym małżeństwie, które jest wyłącznie związkiem mężczyzny i kobiety”.

Pamiętajmy o modlitwie w intencji ŚP Kardynała Georga Pella, powierzając jego życie Panu Bogu.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Mocna lektura – „Atak na Ratzingera”
Next post „Polowanie na Kardynała” – Poznaj przerażającą historię o publicznym linczu na kardynale Pellu