Spotkanie opłatkowe w Radomsku

Read Time:2 Minute, 12 Second

W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy spotkanie opłatkowe Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej od Mszy św. w kościele Świętej Jadwigi Królowej w Radomsku, którą sprawowali asystent DIAK ks. Radosław Rychlik oraz proboszcz powstającego w parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Mokrej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, ks. Krzysztof Bąkowicz. W swoim kazaniu ks. Radosław Rychlik dziękując członkom stowarzyszenia za ich zaangażowanie w pracę apostolską w Parafialnych Oddziałach, przypomniał jednocześnie, że każdy apostoł służący Chrystusowi powinien wykonywać swoją pracę jak najlepiej. „W końcowym rezultacie należy mieć świadomość, wierzyć w to, że wszystko ostatecznie zależy od Boga. Chodzi o to, by realizowane dzieło było efektem Boga, a nie nas. –W apostolstwie mamy pracować nie licząc na zapłatę, ponieważ ani ten, kto sieje, ani nie ten, który podlewa, niewiele znaczy, ponieważ najważniejszy jest ten, który daje wzrost – czyli Bóg. Mimo wszystko – jak podkreślił ks. Radosław – każdy według własnego trudu otrzyma należną mu od Boga zapłatę.

Po Mszy św. uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji poświęconej kryzysowi w Kościele, którą wygłosił dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. W swoim wystąpieniu dr Dąbrowski zaznaczył, że zawarta w dokumencie włoskich karbonariuszy “Stała Instrukcja Alta Vendita”, była jasną zapowiedzią zmiany taktyki z permanentnej otwartej walki z Kościołem, na walkę polegającą na infiltracji Kościoła. Na kartach wspartej przez Piusa IX publikacji „Kościół Rzymski wobec rewolucji”, której autorem był Jacques Crétineau-Joly, zamieszczono tekst instrukcji, w której karbonariusze jasno wyartykułowali, że podjęta przez nich infiltracja, to -praca nie na dzień, miesiąc, czy rok; może to potrwać kilka lat, może nawet całe stulecie. Infiltracja Kościoła dotarła dziś do takiego momentu, w którym otwarcie krytykuje się depozyt wiary i jego doktrynę.

Prowadzona systematyczne krytyka dotyczy takich sprawach, jak: celibat duchownych, kontrola urodzeń, aborcja, czy też kapłaństwo kobiet. Sprawy te są przedmiotem gorących sporów w samym Kościele. –Od czasów rewolucji protestanckiej i wystąpienia Lutra, nie byliśmy świadkami kwestionowania doktryny katolickiej ze strony biskupów, księży oraz wiernych – stwierdził Dąbrowski. Dodał przy tym, że -papieże nie tylko dokładnie przejrzeli ten plan, ale przede wszystkim doskonale go demaskowali w swoim nauczaniu. „Quo grviora” Leona XII, „Ecclesiam a Jesu Christo” Piusa VII, czy „Humanum genus Leona XIII. Encyklika „E supremi apostolatus” Piusa X niesie nam jednak słowa nadziei, ponieważ znajdujemy w niej zapewnienie, że Bóg ostatecznie zatriumfuje. Również papież Benedykt XVI przekonywał nas o tym, że „z obecnego kryzysu wyłoni się Kościół jutra”.

Po konferencji spotkaliśmy się na wspólnym posiłku na plebanii. Niniejszy czas posłużył integracji naszego środowiska, wymianie doświadczeń i wzajemnemu wsparciu. Wiceprezes DIAK, Renata Olczyk zapoznała uczestników opłatka z funkcjonowaniem Biura przy ulicy 7 Kamienic, które funkcjonuje w „Zielarni pod Klasztorem”. Spotkanie zakończyło się w godzinach południowych.

Małgorzata Frańczak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Przyszłość Kościoła wyrośnie z tych, których korzenie są głębokie i którzy żyją czystą wiarą
Next post „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów”