W Warszawie zakończyło się posiedzenie Rady KIAK

Read Time:1 Minute, 15 Second

11 lutego 2023 r. w Warszawie obradowała Rada Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Nasz Diecezjalny Instytut reprezentowali – dr Artur Dąbrowski, prezes DIAK oraz delegat do KIAK – Grzegorz Wydmuch. Spotkanie Rady odbyło się na warszawskich Bielanach w Domu Formacyjnym, „Dobre Miejsce”. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył biskup Marek Mendyk – Krajowy Asystent Akcji Katolickiej. Po Mszy św. miały miejsce obrady Krajowego Instytutu. Msza św. stanowiła doskonałą okazję do zjednoczenia się z dotkniętymi tragedią trzęsienia ziemi w narodami Turcji i Syrii oraz proszenia Boga o pokój i ustanie działań wojennych na Ukrainie.

Po Mszy św. miało miejsce posiedzenie Rady, podczas którego zatwierdzono sprawozdania za rok 2022 oraz plan finansowy na 2023. Zarząd KIAK otrzymał również absolutorium. Pośród wątków dotyczących Częstochowy, to prezes Akcji Katolickiej w Polsce – Urszula Furtak – przedstawiła Radzie delegata z archidiecezji częstochowskiej Grzegorza Wydmucha oraz w krótkich słowach, w imieniu zarządu, podziękowała za pracę byłemu już rzecznikowi KIAK Arturowi Dąbrowskiemu, który 7 grudnia 2022 r. złożył rezygnację z pełnienia niniejszej funkcji i pracy w zarządzie krajowym. Po wyborach uzupełniających Artura Dąbrowskiego w zarządzie krajowym zastąpiła Teresa Misiewicz z diecezji Bydgoskiej.

Jeszcze raz przypominamy, że w obradach Rady jako delegat do KIAK naszej archidiecezji zadebiutował Grzegorz Wydmuch, któremu oczywiście serdecznie gratulujemy angażowania się na rzecz Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Jednocześnie żywimy nadzieję, że nabyte w pracy apostolskiej Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Zajączkach oraz w zarządzie diecezjalnym doświadczenie, zaowocuje odkryciem charyzmatu katolika świeckiego, który z pasją realizować będzie w Kościele i świecie swoje apostolskie posłannictwo.

Renata Olczyk – wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Z epoki identyczności, z epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyślenia pozdrawiam was!
Next post Apel Akcji Katolickiej w Polsce do rodziców dzieci i młodzieży wobec narastających zagrożeń