„Senior w eterze” poświęcony atakom medialnym na św. Jana Pawła II

Read Time:4 Minute, 45 Second

W dniu dzisiejszym (10.03.2023) w audycji „Senior w eterze” w Radio Jasna Góra, dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, omówił szczegółowo zagadnienia związane z manipulacją i bezpodstawnymi atakami mediów i dziennikarzy na osobę św. Jana Pawła II. W audycji dr Artur Dąbrowski odwołując się do publikacji „Krótka historia dezinformacji”, stwierdził min., że obecnie „nie żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, jak to się czasem nazywa, ale w społeczeństwie zdezinformowanym”. Prezes Dąbrowski przypomniał również, że użyta w reportażu Marcina Gutkowskiego „Franciszkańska 3” metoda dezinformacji zawiera w sobie przekaz promujący fałszywe treści.

Artur Dąbrowski zaznaczył również, że autor reportażu Marcin Gutkowski celowo oparł się na zeznaniach ludzi uwikłanych w bezpośrednią służbę na rzecz systemu totalitarnego, którzy za donosy i tuszowanie przez komunistów ich dewiacji, pobierali apanaże. Wszystko to miało służyć zaaplikowaniu w przestrzeni medialnej fałszywych treści, z których w sposób jednoznaczny wyłania się opinia, że Jan Paweł II w okresie sprawowania przez siebie urzędu biskupa krakowskiego, wiedział i tuszował przestępstwa seksualne informatorów bezpieki.

#LekNaBielmo

 Nie walczymy przemocą, ale prawdą inspirowaną modlitwą. Wierni nauce Papieża Polaka dziś w sposób szczególny musimy w swoim życiu zastosować jego rady i wskazania. chcemy polecić włączenie się w inicjatywę modlitewną Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, o której informujemy na naszej stronie internetowej w zakładce mocny temat oraz na Facebooku oraz na Twitterze.

Dąbrowski nie ma złudzeń, że w tym przypadku dokonano publicznego i medialnego linczu na Karolu Wojtyle. Redaktor Radia Jasna Góra podkreśla, że tuż po zakończeniu emisji reportażu „Franciszkańska 3” w promocję dezinformacji na temat papieża Wojtyły wprzęgnięto specjalizujących się w antyklerykalnych wpisach lewackich dziennikarzy. „Dyżurnym” antyklerykałom nie przeszkadzał fakt, że w sferze publicznej rozpoczęli formułować abstrakcyjne tezy w oparciu o materiały IV Departamentu MSW i korzystali z dorobku intelektualnego zdegenerowanych przedstawicieli kleru, którzy okazali się nie tylko drapieżnymi przestępcami seksualnymi, ale również tajnymi, świadomymi współpracownikami UB”.

Dr Dąbrowski przypomniał również, że Marcin Gutkowski – autor reportażu – w 2022 r. opublikował książkę „Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II”, sugerował, że procesowi beatyfikacyjnemu i kanonizacyjnemu papieża Jana Pawła II towarzyszył znaczny pośpiech, a zarzuty dotyczące tuszowania przestępstw na tle seksualnym w Kościele nie zostały potraktowane poważnie. Gutkowski postawił w tej materii jednoznaczną tezę: -„A może spieszono się, by ogłosić Karola Wojtyłę świętym, zanim pojawią się głośne oskarżenia?” Tyle miał do powiedzenia autor reportażu „Franciszkańska 3” w wydanej przez Agorę publikacji.

W narrację dezinformacyjną włączyła się „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „”Wprost”. OKO.press i oczywiście „Nesweek” Tomasza Sekielskiego. Ostatni tygodnik zorganizował rwnież debatę, której nadał tytuł „Upadek mitu Jana Pawła II? Co wiedział papież i co to oznacza dla jego spuścizny”. Wzorem „księży patriotów” do debaty zgłosili się brylujący w lewackich mediach ks. Kazimierz Sowa oraz o. dominikanin Paweł Gużyński – aktywista Kongresu Katoliczek i Katolików.

Dąbrowski zaznaczył również, że nie przypadkiem reportaż „Franciszkańska 3” zbiegł się w czasie z premierą książki holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział”, w której w oparciu o materiały bezpieki zarzuca tuszowanie pedofilii Janowi Pawłowi II, w czasie, kiedy był arcybiskupem krakowskim. Warto przypomnieć, że Overbeek swoją pierwszą książkę atakującą Kościół wydał 2013 roku. Publikacja ta nosiła niezwykle prowokacyjny tytuł „Lękajcie się” i była owocem współpracy z prezesem fundacji „Nie lękajcie się” Markiem Lisińskim. Holenderski dziennikarz nawet nie zadał sobie na tyle trudu, by zapoznać się z informacją, że jego publikacja jest firmowana przez przestępcę, którego Sąd apelacyjny w Łodzi skazał prawomocnym wyrokiem udowodniając, że Lisiński, przez szereg lat pełniąc funkcję rzecznika ofiar pedofilii w Kościele, kłamał na temat swojej przeszłości dotyczącej molestowania w młodości ze strony księdza.

Jak widać dla mieszkającego od 30 lat w Polsce korespondenta korespondenta dwóch holenderskich gazet, nie ma najmniejszego znaczenia fakt, że jeden z jego pracodawców (TROUW) w 2006 r. na swoich łamach zaangażował się w promocję Partii na Rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności, która zaangażowała się w obronę praw pedofilów.

6 marca reportażu „Franciszkańska 3” usłyszeliśmy, jak redakcja TVN24 oraz Marcin Gutkowski, zaangażowali się w promocję książki Ekke Overbeeka „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział”. W książce Overbeeka, której wydawcą jest Agora, Holender opierając się na materiałach bezpieki pyta o to: „Czy Karol Wojtyła wiedział o pedofilii wśród księży, zanim został papieżem? Czy pomagał im uniknąć odpowiedzialności? Odpowiedź niestety brzmi: tak. Znał problem z czasów, kiedy był arcybiskupem krakowskim”.

Wyczucie moralne holenderskiego korespondenta daje nam dużo do myślenia. Dorobek dziennikarski Overbeeka to standardowe zarzucanie Polakom pogardzanie uchodźcami, zamiłowanie do nacjonalizmu, czy sugerowanie istnienia sojuszu między katolicyzmem a prawicą. Jednak w publikacji „Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią”, poszedł o krok dalej promując i kreując oszusta na ofiarę księdza pedofila. Cisza która zapanowała po tej publikacji Ekke Overbeeka zachęciła go do zaatakowania osoby św. Jana Pawła II w kolejnej publikacji. W związku z tym, nie może nas dziwić fakt, że „obecna walka poprzez kłamstwa i insynuacje jest w rzeczywistości drugim zamachem na osobę św. Jana Pawła II. Jest operacją niszczenia jego świetlanej pamięci”, jak wyraził to metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

Dr Dąbrowski przypomniał również, że arcybiskup Jędraszewski zachęcił nas do podjęcia inicjatywy obrony św. Jana Pawła II. W tym celu przywołał wypowiedź metropolity krakowskiego „Musimy walczyć. Nie przemocą, prawdą. Musimy walczyć modlitwą. Musimy zmagać się, ciągle umacniać solidarność polskich serc. Bo tu chodzi o Polskę. Tu chodzi o nas. Tu chodzi o wierność tym wszystkim, którzy w dalszej i nieodległej naszej przeszłości przelewali krew za naszą ojczyznę”Warto przyjąć w tej materii wezwanie do modlitewnej walki, w ramach której proponujemy Państwu inicjatywę #LekNaBielmo, która stanowi odpowiedź na skazywanie na „damnatio memoria” samego papieża, jak i jego nauczania. Na lewacką prowokację odpowiadamy uczestnictwem w Eucharystii (#Eucharystia), adoracją Najświętszego Sakramentu (#Adoracja) oraz odmówieniem jednej części różańca (#Różaniec). Szczegóły na stronie naszego stowarzyszenia.

Zachęcamy na retransmisję audycji w dniu dzisiejszym o godzinie 19:30 – oczywiście w Radio Jasna Góra.

Kamil Stolarski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „W aktach nie ma nic, by Karol Wojtyła próbował coś kryć” – Jest komunikat Kurii Krakowskiej
Next post Homilia ks. prof. Roberta Skrzypczaka wygłoszona podczas Mszy świętej w Warszawie