Homilia ks. prof. Roberta Skrzypczaka wygłoszona podczas Mszy świętej w Warszawie

Read Time:1 Minute, 48 Second
Fot. screenshot – YouTube – Radio Maryja

Zachęcamy Państwa do odsłuchania homilii ks. prof. Roberta Skrzypczaka wygłoszonej podczas Mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej wygłoszonej w dniu 10 kwietnia 2023 r. w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Ksiądz Skrzypczak komentując bezpardonowe ataki na św. JanaPawła II przytoczył wypowiedź abpa Fultona Sheena, który w kontekście oceny pontyfikatu papieża z Polski powiedział, że „Jan Paweł II przejdzie do historii jako jeden z największych papieży w dziejach Kościoła”. Niestety obecnie, jak wyraził to ks. prof. Skrzypczak, to samych Polaków zaprzęgnięto w demontaż nauczania papieża i niszczenia swojego rodaka i jego autorytetu.

„Nietrudno, zauważyć że główne działa w antypedofilskiej krucjacie przeciw autorytetowi moralnemu Kościoła wystawili heroldowie nowoczesnego nihilizmu”.

ks. prof. Robert Skrzypczak

– „Czyżby niektórym jak dym w oczy działało nauczanie papieża, nawołującego do wierności małżeńskiej, czystości narzeczonych, celibatu księży, respektowania życia ludzkiego w każdej postaci? Czyżby papież zasłużył sobie u niektórych na czyste uczucie awersji za otwarcie bram Kościoła dla młodzieży, rodzin i ludzi wydobywających się spod reżimów komunistycznych” – to jedno z wielu pytań stawianych przez Księdza Profesora Skrzypczaka. Profesor Akademii Katolickiej podkreślił również, że: -„Za wieloma oskarżeniami o pedofilię, jak przyznał mediolański kryminolog Luka Stefanoni, kryje się również „frustracja świata laickiego niemogącego zaatakować Kościoła w obszarach mocniejszych, z tego względu zdecydowanego na zadawanie łatwiejszych ciosów”. 

„Za wieloma oskarżeniami o pedofilię, jak przyznał mediolański kryminolog Luka Stefanoni, kryje się również „frustracja świata laickiego niemogącego zaatakować Kościoła w obszarach mocniejszych, z tego względu zdecydowanego na zadawanie łatwiejszych ciosów”. 

ks. prof. Robert Skrzypczak

– „Słyszałem w tych dniach od moich przyjaciół z Włoch, Francji, USA: „Co wy Polacy robicie? Niszczycie waszego najważniejszego ambasadora. Człowieka, który był najbardziej kochany przez ludzi starszych i młodych, niezastąpioną ikonę światowego katolicyzmu” – stwierdził w kazaniu ks. Skrzypczak. Dodał przy tym, że -„Nietrudno, zauważyć że główne działa w antypedofilskiej krucjacie przeciw autorytetowi moralnemu Kościoła wystawili heroldowie nowoczesnego nihilizmu”.

Na zakończenie Mszy św. proboszcz Bazyliki Archikatedralnej, ks. prałat Bogdan Bartołd podziękował parlamentarzystom za obronę dobrego imienia papieża, która znalazła swoje odzwierciedlenie w przyjętej przez Sejm RP w czwartek 9 marca uchwały w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II.

Mateusz Janik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Senior w eterze” poświęcony atakom medialnym na św. Jana Pawła II
Next post Trzecia Niedziela Wielkiego Postu