„Strach przed modlitwą” komentarz pro-live dr. Artura Dąbrowskiego dla „Naszego Dziennika”

Read Time:3 Minute, 30 Second

Redaktor Jacek Sądej na łamach środowego wydania „Naszego Dziennika” (15.03.2023), w artykule „Strach przed modlitwą”, przekazał informację o tym, że Brytyjska Izba Gmin zatwierdziła ustawę zakazującą jakiejkolwiek działalności pro-live wokół placówek aborcyjnych, w tym cichej modlitwy. Red. Sądej, zwraca uwagę na to, że ustawodawcy podczas głosowania odrzucili poprawkę dotyczącą wyłączenia modlitwy i rozmowy za obopólną zgodą. Samo głosowanie miało miejsce w dzień po aresztowaniu Isabel Vaughan – Spruce – dyrektor brytyjskiego „Marszu dla Życia” i działaczką pro-life, która od wielu lat niesie pomoc kobietom w ciążach kryzysowych. Isabel Vaughan – Spruce została zatrzymana przez policję w pobliżu placówki aborcyjnej w Birmingham pod zarzutem prowadzenia cichej modlitwy (umyślnej), co stanowić miało naruszenie lokalnego prawa dotyczącego naruszenia strefy buforowej.

Przyjęta przez Izbę Gmin ustawa przewiduje utworzenie stref buforowych o długości 150 metrów wokół placówek aborcyjnych w Anglii oraz Walii. Ponadto, ustawodawcy zakazali na tym obszarze -„zastraszania, nękania lub ingerencji wobec osób poszukujących lub dokonujących aborcji”. Osoby naruszające zalecenia ustawodawcy mają być karane grzywną, co stanowi ustępstwo wobec wcześniej proponowanej kary, która przewidywała pozbawienie wolności. Wysokość kary pieniężnej nie została ściśle doprecyzowana, co znaczy, że w praktyce nie jest niczym ograniczona i zależeć będzie od uznania sądu.

W opinii prezes Human Life International Polska -„Obszerne przepisy prawa wprowadzają zakaz wszelkich działań, których skutkiem jest wpływ na decyzję jakiejkolwiek osoby o dostępie, zapewnieniu lub ułatwieniu świadczenia usług aborcyjnych”. Z kolei Anna Trutowska z Fundacji PRO – Prawo do Życia, komentując zaistniały fakt, podkreśla jednoznacznie, że ideologiczne zaślepienie doprowadziło w Wielkiej Brytanii do uchwalenia ustawy, zgodnie z którą przed klinikami aborcyjnymi zakazuje się rozmów za obopólną zgodą z kobietami, działalności pomocowej, a nawet modlitwy myślnej. Taki stan rzeczy w opinii Anny Trutowskiej stanowi nie tylko -„Odbieranie możliwości zmiany decyzji matkom, które będąc często pod ogromną presją, płacą za zabicie swojego dziecka w klinice, ale także bezprecedensowy atak na wolność w sferze myśli, bo modlitwa została uznana za coś obraźliwego”.

Fot. screenshot – YouTube – Fox News

O komentarz do wydarzenia w Wielkiej Brytanii poproszony został dr Artur Dąbrowski. W rozmowie z red. Jackiem Sądejem prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, odnosząc się do decyzji Brytyjskiej Izby Gmin zaznaczył, że w niniejszym przypadku mamy do czynienia z łamaniem podstawowych praw człowieka, jak chociażby prawa do modlitwy oraz prawa do zgromadzeń pokojowych. -„Apetyt władzy rośnie w miarę jedzenia. Nie dość, że mamy do czynienia z zakazami zgromadzeń publicznych w demokratycznym państwie, to jeszcze karze się osoby za modlitwę – tak jak w przypadku Isabel Vaughan – Spruce – za modlitwę prowadzoną nawet w myślach. Jak widać Brytyjska Izba Gmin dryfuje coraz bardziej w kierunku rzeczywistości opisanej przez G. Orwella w „Roku 1984”. Bo przecież w przypadku zakazu modlitwy myślnej, cichej, takiej bez zewnętrznej ekspresji, mamy do czynienia z orwellowską  myślozbrodnią” – wyjaśnia „Naszemu Dziennikowi” dr Artur Dąbrowski.

-„Modlący się w myślach w pobliżu kliniki aborcyjnej przeciwnik zabijania nienarodzonych, popełnia „przestępstwo” polegające na myśleniu wbrew linii programowej” – podkreśla dr Dąbrowski. Prezes częstochowskiej Akcji Katolickiej zwraca uwagę na fakt, że w filmie opublikowanym na Twitterze przez ADF UK, który przedstawia moment aresztowania Isabel Vaughan-Spruce za stosowanie w praktyce modlitwy myślnej w tzw. strefie buforowej, możemy dostrzec, -„Czym kończy łamanie zakazu myślozbrodni. Dożyliśmy czasów, w których aparat państwowy wykorzystując policję, która cichą, myślną modlitwę, uznaje za potencjalne przestępstwo tożsame na przykład z kradzieżą, czy rozbojem”.

Przykład z Wielkiej Brytanii powinna dawać nam do myślenia. Powinna przekonać nas o tym, że tak na serio, pętla „poprawności politycznej” zaciska się coraz bardziej na osobach, które chcą pozostać wierne Ewangelii życia. Człowiek jako istota rozumna jest odpowiedzialny za własne myśli. To właśnie w poznaniu intelektualnym dokonuje się nasza analiza, odróżnienie dobra od zła. Tutaj też wybrzmiewa jasno i klarownie treść prawdy zapisanej w Dekalogu, która w kontekście wartości jaką jest życie powtarza -„Nie zabijaj”. Na kanwie tematyki podjętej przez red. Jacka Sądeja, warto przypomnieć Brytyjczykom słowa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, że -„Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą”. Dlatego też jako członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, wpierajmy modlitwą różańcową Brytyjczyków, w ich walce o życie nienarodzonych. Niech nasza modlitwa przyczyni się do tego, by żadna uchwała, ustawa, czy decyzja nie wykluczała obrońców życia poza nawias społeczeństwa.

Krzysztof Gabriel Król

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Komentarz Grzegorza Górnego na ataki wobec św. Jana Pawła II w Radio Jasna Góra
Next post Oświadczenie kard. Dziwisza w sprawie oskarżeń Jana Pawła II