28 marca 1913 r. w Sahuayo de Morelos, w Meksyku urodził się św. José Sánchez del Río

Read Time:1 Minute, 0 Second

„Viva Cristo Rey!” – 28 marca 1913 r. w Sahuayo de Morelos, w Meksyku urodził się św. José Sánchez del Río.

Czasy jego dzieciństwa przypadały na niezwykle tragiczny czas prześladowań Kościoła ze strony prezydenta masona i fanatycznego antyklerykała, Plutarco Elliasa Callesa. Prezydent Meksyku publicznie mówił o sobie, że „osobistym wrogiem Boga i antychrystem”. Calles dorastał w biedzie i niedostatku, jako nieślubne dziecko alkoholika. Wychowaniem Plutarco zajął się jego wuj, po którym przyjął nazwisko Calles. To właśnie wuj, zajadły ateista, wychowywał siostrzeńca w fanatycznej nienawiści do Kościoła Katolickiego.

10 lutego 1928 roku masońscy antyklerykałowie skazali 14-letniego Jose Luisa na śmierć. Oprawcy zgotowali chłopcu autentyczną Golgotę. Żywcem zdarli mu skórę ze stóp i zmusili do przejścia długiej drogi z kościoła na cmentarz. Tam też został zamordowany.

Święty Jose przypomina nam kluczową dla naszego życia prawdę: „Kim jesteś, jeżeli nie staniesz w obronie tego, w co wierzysz?”

Najlepszy Ojcze, Ty dałeś świętemu José Sanchezowi niezwykła miłość do Twojego Syna, Jezusa Chrystusa i Dziewicy Maryi z Guadalupe. Wspieraj nas, abyśmy wsparci wstawiennictwem tego Świętego Męczennika w najtrudniejszych momentach naszego życia ogłaszali Chrystusa naszym królem. On żyje i króluje na wieki wieków, Amen.

Saludos a nuestros amigos de México y gracias por su apoyo en Facebook!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Czas się przebudzić” – Rozmowa „Naszego Dziennika” z prezesem DIAK
Next post Pominęli w książce i reportażu kluczowe dla rzetelnego przekazu kwestie. Czy przeproszą?