Życzenia dla Kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku

Read Time:57 Second

Jako wierni świeccy zrzeszeni w Akcji Katolickiej cieszymy się z faktu, że uczestnicząc w wydarzeniach Wielkiego Czwartku odkrywamy to, jak ściśle kapłan związany jest z Eucharystią. W związku z tym, w dobie nagonki na stan i urząd kapłański, my wyrażamy swoją wdzięczność za trud pracy na niwie ministerialnej posługi prezbitera.

W imieniu członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, życzymy Księdzu Radosławowi Rychlikowi – asystentowi DIAK oraz wszystkim Kapłanom, asystentom POAK, radości, pokoju serca, jaki może podarować tylko Chrystus.

Z okazji Wielkiego Czwartku życzymy Kapłanom, aby niegasnąca miłość do Eucharystii, owocowała zawsze gorliwością do służby Bogu, Kościołowi i wiernym. Niech Pan Bóg obmywający uczniom stopy podczas Ostatniej Wieczerzy, doda Wam sił potrzebnych do głoszenia Dobrej Nowiny.

Niech posługiwanie kapłańskie w Akcji Katolickiej będzie dostrzeżone przez wiernych i zaowocuje głębszym zrozumieniem relacji między laikatem a prezbiterami. Z tej tożsamości i wzajemnego poszanowania niech się wyłoni szacunek do stanu kapłańskiego.

Drodzy Księża – W zmieniającym się świecie bądźcie zawsze świadkami Boga, Jego prawdy i miłości. Niech w dziele nawracania świata i celebracji sakramentów wspiera Was zawsze Matka Boża.

W imieniu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
Dr Artur Dąbrowski, prezes DIAK
Renata Olczyk, wiceprezes DIAK
Małgorzata Frańczak, wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post TVN wyemituje podczas świąt filmy o św. Janie Pawle II
Next post Uczestnictwo w obrzędzie mandatum w trakcie liturii Wielkiego Czwartku na Jasnej Górze