Wielkanocne życzenia Zarządu DIAK

Read Time:1 Minute, 17 Second

Czcigodni Kapłan, Szanowni Prezesi, drodzy Członkowie Akcji Katolickiej, Wolontariusze i Sympatycy naszego stowarzyszenia – Niech w tym wyjątkowym dniu, w którym Zbawiciel Świata triumfuje nad grzechem, śmiercią, szatanem i piekłem wolno nam będzie podzielić się z Wami radością, którą może dać jedynie sam Bóg. Od teraz, jak wyraził to arcybiskup Fulton Sheen, mocą Boga, Jezus Chrystus zmartwychwstaje do nowego życia, „zadając światu jedyną poważną ranę, jaką kiedykolwiek otrzymał – niegojącą się ranę pustego grobu”.

Radość, która towarzyszy nam w dniu dzisiejszym, porównać można jedynie do tej, któ­rą przeżywali Apostołowie i uczniowie, kiedy odkryli prawdę o tym, że ich Mistrz i Pan ukrzyżowany, który rzeczywiście umarł, po prostu żyje, a grób gdzie go złożono jest pusty. Dziś, bez względu na to, gdzie celebrujemy święta wielkanocne, możemy wpatrując się w Zbawiciela powiedzieć: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja„. Możemy dopowiedzieć: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy. O, Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy”.

Dziękując Kapłanom oraz Państwu, za radosne świadczenie o Chrystusie – to indywidualne i to wspólnotowe w Akcji Katolickie, życzymy Wam odkrywania każdego dnia, że Zmartwychwstały jest z Wami i daje Wam swoją Matkę, która nie tylko uczy nas stać pod krzyżem w milczeniu, ale żyć w blasku zmartwychwstania Chrystusa, którego była Matką i najdoskonalszą uczennicą.

Kochani – niech blask zmartwychwstania rozproszy ciemności wszystkich Waszych sytuacji życiowych. „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!- Alleluja”.

Wielkanoc 2023 r.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
Renata Olczyk – wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
Małgorzata Frańczak – wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Arcybiskup Fulton Sheen o Świętach Wielkanocnych
Next post System pogardy „Gazety Wyborczej”