Aberracje „Wyborczej” rodzina międzygatunkowa – zamiast dziecka pies lub kot

Read Time:1 Minute, 21 Second

„Świat, w którym przyszło nam żyć, jest światem o tak wypaczonych poglądach, że często absolutyzuje się to, co relatywne”, pisała Alice von Hlidebrand. Człowiek jest istotą poszukującą. Człowiek „szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym”. Chociaż człowiek posiada wiele uczuć, to jednak uczuciem najbardziej podstawowym kształtującym jego osobowość jest miłość. Niestety, „Termin miłość stał się dziś jednym ze słów najczęściej używanych i także nadużywanych” – pisał Benedykt XVI. Dodał przy tym, że słowu miłość nadaje się zupełnie różne znaczenia.

„Gazeta Wyborcza” w ramach edukowania społeczeństwa przekonuje czytelników, że miłość lub kota, w przeciwieństwie do uczucia, którym darzy się dzieci, jest bezinteresowna przez całe życie”. Zapytacie Państwo jaki jest powód takiego wywodu? Otóż -„Zwierzęta nie zaczną się kłócić o spadek czy dom po rodzicach”. W tekście „Dwa plus psiecko. Nie mają ludzkich dzieci, za to mają „dzieci« psie: Nigdy nie jesteśmy Figą zmęczeni” Oktawia Kromer opisuje „rodziny międzygatunkowe”, czyli ludzi, którzy uważają swoje zwierzęta domowe za swoje dzieci.

–”Najpierw wybrałam psiecko, Figę, potem znalazłam dla niej ojca – mówi Paulina, influencerka modowa. Jej suczka shih tzu obchodzi urodziny, adopciny, Dzień Taty. Razem z partnerem Pauliny Michałem tworzą rodzinę międzygatunkową” – możemy przeczytać w artykule. Autorka artykułu sugeruje, że w Polsce przybywa par bezdzietnych. Najwyższy poziom aberracji ukazany w artykule Oktawii Kromer odnajdujemy w analizie przeprowadzonej przez redaktor refleksji nad ostatnim spisem powszechnym, że nie uwzględniał on par bezdzietnych, które zdecydowały się stworzyć rodzinę „międzygatunkową” –oczywiście ze zwierzętami.

Nadal jednak sprawdza się stara zasada, której nauczał ks. J. Tischner: -„Wolność to ta jedyna w swoim rodzaju wartość etyczna, od której realizacji zależy realizacja wszystkich innych wartości osobowych”.

Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Bluźniercy skazani – „Nasz Dziennik” komentuje wyrok sądu odnośnie profanacji
Next post „Mamy dziś do czynienia z próbą piątego rozbioru Polski” – kard. Gerhard Müller