W Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się o powołania

Read Time:43 Second

W dniu dzisiejszym w IV niedzielę wielkanocną obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jednocześnie obchodzimy 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Oczywiście trudno, aby w gronie modlących się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zabrakło Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Dlatego w sposób szczególny, w dobie nachalnej antyklerykalnej propagandy oraz relatywizującej kapłaństwo ministerialne koncepcji niemieckiej drogi synodalnej, modlimy się o święte powołania kapłańskie, aby były odtrutką na zalew sekularyzmu, który ze swymi ideologiami i koncepcjami Kościoła i kapłaństwa wlewa się do Kościoła.

W Niedzielę Dobrego Pasterza w sposób szczególny wybrzmiewa troska o to, aby w Kościele nie zabrakło nigdy kapłanów. Dlatego dziś, w sposób szczególny, modlimy o powołania do wyłącznej służby Bogu, prosząc Chrystusa, aby owoce naszej modlitwy rozbrzmiewały w sumieniach i decyzjach wielu młodych ludzi.

Niech przemawiają w głębi ludzkich sumień słowa Listu do Hebrajczyków: „Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych”.

Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Chorzów – Akt profanacji
Next post Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika