Jesteście z pokolenia orłów

Read Time:1 Minute, 4 Second

🇵🇱 „Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz” – te słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego oddają najlepiej ducha polskiego narodu, którego przez okres zaborów, okupacji niemieckiej i „utrwalania” komunistycznego terroru w Polsce Ludowej, pozbawiono symboli narodowych.

🇵🇱 Prymas motywował nas: „Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny”. Serce orle i przenikliwy wzrok, są niczym innym, jak pielęgnacją własnej tożsamości i prawdy o nas i naszym narodzie.

🇵🇱 Jedynie ta świadomość może sprawić, że będziemy wtedy mogli „jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą” – mówił Prymas. Przypominał nam: „Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko”.

🇵🇱 Dziś wywieszając polską flagę pamiętajmy o modlitwie za naszą ojczyznę. Niech szczególnie w tym dniu wybrzmią w nas prymasowskie słowa; „Wy jesteście z pokolenia orłów. Niech to będzie dla Was znakiem, programem i ukazaniem drogi. „Wylęgajcie się” wszyscy na ziemi polskiej, która jest „gniazdem orłów” dla wszystkich pokoleń. W ramionach Jasnogórskiej Pani, Waszej Najlepszej Matki i Królowej Polski, szybujcie wysoko ku przyszłości Ojczyzny i Kościoła”.

W dniu dzisiejszym pamiętamy o dwóch ważnych kwestiach:

1️⃣ 🇵🇱 – Wywieszamy flagę i
2️⃣ 🙏 – Modlimy się za Polskę.

Artur Dąbrowski – prezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
Next post Z dawna Polski Tyś Królową